UKS Return Łomża najlepszym klubem tenisowym na Podlasiu 10 raz z rzędu

  • 20.01.2022, 15:40
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
UKS Return Łomża najlepszym klubem tenisowym na Podlasiu 10 raz z rzędu
Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz dziesiąty rzędu. To wynik najnowszego - za rok 2021 - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 107 miejscu, 116 jest Akademia Tenisowa Dzikiewicz, a na 151 miejscu uplasował się klub UKS Sokół Asy Białystok. Natomiast liderem rankingu jest BKT Advantage Bielsko Biała.

- Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów i instruktorów Tomasza Waldzińskiego, Aleksandry Durzyńskiej, Zuzi Łempickiej, Marysi Rusieckiej, Oli Wawrzyniak ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, fizjoterapeutce Ewie Waldzińskiej (w naszym klubie realizującej program „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja, sparingpartnerom naszych zawodników, także Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2021 opiekowali się kortami na co dzień i podczas turniejów. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM w Piątnicy, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, MOSIR Łomża, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście Prezydentowi Miasta Łomży – Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu, bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę się, że co roku zajmujemy wysoką pozycję w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży, Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie Pani Dyrektor za zgodą władz miasta wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych - działająca przy klubie sekcja tenisa na wózkach - mówi prezes UKS Return Łomża, Tomasz Poreda. - Obserwując jednak sytuację szkolenia dzieci i młodzieży pod kontem tenisa w naszym mieście dochodzę do wniosku, że nasz klub powinien bezsprzecznie zająć się również szkoleniem osób zajmującym się uczeniem gry w tenisa w Łomży – dodaje.

Dlatego w bierzących roku przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisa UKS Return Łomża zamierza zorganizować trzy kursy szkoleniowe: Animatora, Instruktora i Trenera Szkolenia Podstawowego w Tenisie. Jak przekonuje Tomasz Poreda przyczyni się to z pewnością do podniesienia jakości merytorycznej zajęć tenisowych dla najmłodszych realizowanych w naszym mieście.

- Cieszę się, że studenci kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w ramach specjalizacji instruktorskiej z tenisa poznają tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu. Specjalizacja kończy się uzyskaniem dyplomu Instruktora Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy. Dzięki temu przyszli nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli z powodzeniem wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie - tłumaczy Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.

Zdaniem Tomasza Poredy czas pandemii jest bardzo trudnym okresem dla tenisistów i całego klubu. Ze względu na ich bezpieczeństwo zawodnicy w ubiegłym roku trenowali zdecydowanie mniej na korcie, rzadziej wyjeżdżali na ogólnopolskie i wojewódzkie turnieje a treningi ogólnorozwojowe realizowali samodzielnie.

- Mam ogromną nadzieję, że już wkrótce pandemia COVID 19 przejdzie do historii - mówi prezes klubu.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa raz w roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, szkolenie w ramach Tenis 10 oraz wykształcenie i kwalifikacje trenerów.

W województwie podlaskim aktywnie działa sześć licencjonowanych klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz, TT Stanley Białystok, TMKS Kamila Suwałki i UKS Return Łomża.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe