30. finał WOŚP zagrał w Łomży [VIDEO i FOTO]

  • 31.01.2022, 17:29 (aktualizacja 01.02.2022, 16:00)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
30. finał WOŚP zagrał w Łomży [VIDEO i FOTO]
Pomimo kapryśnej i dającej w kość pogody Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozgrzała Polaków już po raz 30. WOŚP-owego grania nie mogło zabraknąć także w Łomży. A to rozpoczęło się w niedzielny poranek już o godzinie 10:00 na Plaży Miejskiej WOŚPogedonem, czyli ekstremalnym biegiem. Nie zabrakło także czegoś dla miłośników lodowatych kąpieli. Tradycyjnie już odbyło się morsowanie z serduchem. Najpierw rozgrzewka, następnie wspólna kąpiel, a później gorący posiłek, ciepła kawa i herbata oraz różne inne smakołyki. Każdy z uczestników miał możliwość również ogrzania się przy ognisku i w bani z gorącą wodą. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także w Parku Wodnym, gdzie odbyło się podwodne kwestowanie, w Hali Kultury, w której odbyła się feriowa - wielkoorkiestrowa kostka, a także w Piątnicy. Gala Disco Polo zorganizowana w Gminnej Hali Sportowej rozgrzała publiczność. Moc atrakcji i wyjątkowa gorąca atmosfera czekała także na tych, którzy podczas 30. finału z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grali przy Parku Wodnym w Parku Jana Pawła II.

Pomimo deszczu, śniegu i uporczywego wiatru około 100 wolontariuszy wyruszyło na ulice z puszkami by poprosić mieszkańców Łomży oraz Piątnicy o datki. Wszystko dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kwestowali wszyscy zarówno młodsi, jak i starsi. Jedni z orkiestrą są od dawna, dla innych to dopiero rozpoczynająca się przygoda. I choć były to długie godziny spędzone w wyjątkowo trudnych warunkach, to z pewnością bardzo satysfakcjonujące. 

W 30. jubileuszowym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszom udało się zebrać blisko 90 tysięcy. To jednak nie koniec, gdyż wciąż trwają licytacje. 

Ostateczny wynik zbiórki poznamy za kilkanaście dni. Jednak jak podkreśla szefowa łomżyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie liczą się rekordy a gorące serca mieszkańców Łomży, który jak widać potrafią się jednoczyć I być razem. 
 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe