Pamiętajmy o Sybirakach w 82. rocznicę pierwszych deportacji na "nieludzką ziemię" [VIDEO i FOTO]

  • 10.02.2022, 16:21 (aktualizacja 10.02.2022, 16:36)
Pamiętajmy o Sybirakach w 82. rocznicę pierwszych deportacji na "nieludzką…
10 lutego przypada rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Syberię. Została ona przeprowadzona przez sowieckiego okupanta w nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku, dotykając głównie osadników wojskowych, w dużej mierze uczestników wojny z 1920 roku, urzędników państwowych oraz ich rodziny. Z Łomży i okolic wywieziono wtedy ponad 1750 osób. Na rocznicowe uroczystości zaprosił Oddział Związku Sybiraków w Łomży oraz Prezydent Łomży.

 

82. rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na nieludzką ziemię upamiętniona została złożeniem kwiatów przed tablicą “Pamięci Zesłanych przez sowieckiego okupanta w latach 1940-1941 na nieludzką ziemię” znajdującą się na murach Miejskiej Hali Targowej, złożeniem kwiatów I zapaleniem zniczy przed pomnikiem Sybiraków przy ul. Katyńskiej oraz Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdza Bożego sprawowaną w intencji Sybiraków i ich rodzin.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe