Wielka Orkiestra zagrała dla malców i seniorów

  • 12.01.2015, 18:57
  • Redakcja
Wielka Orkiestra zagrała dla malców i seniorów
48 tysięcy złotych w Łomży, 36 tysięcy w Zambrowie i 12 tysięcy w Kolnie. Tyle udało się zebrać wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w poszczególnych miejscowościach Ziemi Łomżyńskiej. Choć pogoda nie dopisała, nawet mroźny, nieprzyjemny wiatr nie odstraszał darczyńców.

48 tysięcy złotych w Łomży, 36 tysięcy w Zambrowie i 12 tysięcy w Kolnie. Tyle udało się zebrać wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w poszczególnych miejscowościach Ziemi Łomżyńskiej. Choć pogoda nie dopisała, nawet  mroźny, nieprzyjemny wiatr nie odstraszał darczyńców.

 

- Ponad 48 tysięcy zebrali nasi wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformowała już dwie godziny po „światełku do nieba” Monika Orłowska, szefowa sztabu WOŚP w Łomży.

Jednak to nie cała kwota, którą dzięki ofiarności mieszkańców Łomży i Miastkowa  (miejscowości miały wspólny sztab) udało się zebrać. Z aukcji prowadzonych jeszcze na portalu Allegro i ze zbiórek w łomżyńskich sklepach Lidl i Tesco, na konto WOŚP wpłyną dodatkowe pieniądze.

 galeria zdjęć

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadził w Galerii Veneda  w Łomży miłośników rockowego grania oraz licznych mieszkańców miasta i regionu. W tym roku Orkiestra kwestowała na rzecz „podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. W łomżyńskiej odsłonie imprezy istotna była także rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego, którą zorganizowały studentki pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

- Udało nam się zarejestrować kilkadziesiąt osób. To już kolejna akcja, którą prowadzimy wspólnie z Fundacją DKMS – poinformowała Milena Surgiewicz, studentka pielęgniarstwa PWSIiP.

Głównym beneficjentem  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są placówki medyczne. W ubiegłych latach Szpital Wojewódzki w Łomży zakupił ze społecznych pieniędzy sprzęt za kwotę ponad miliona siedemdziesięciu tysięcy złotych.

 - Pompy insulinowe, respiratory, inkubatory, aparat rentgenowski – wylicza doktor Bożena Florczyk, koordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków.

Zakupiona dla łomżyńskiego szpitala aparatura uratowała życie wielu maluchom,  na przykład Oliwce Błędos, która urodziła się w 26 tygodniu ciąży. Obecnie zdrowa, ośmioletnia dziewczynka już po raz czwarty wystąpiła jako wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przebrana w strój śnieżynki.

- Zbieram pieniążki dla chorych dzieci żeby można im było pomóc tak jak mnie – mówi dziewczynka.

Oliwka po urodzeniu przez 93 dni przebywała w szpitalu w Łomży, przeżyła dzięki skutecznej opiece lekarzy oraz nowoczesnym pompom insulinowym i respiratorom.

 

W kweście WOŚP wzięli udział także funkcjonariusze oraz osadzeni z zakładu karnego w Czerwonym Borze. Zebrali około tysiąca złotych.

 Fot. Karol Babiel

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alan
alan 15.01.2015, 13:20
A gdzie praca pielęgniarek na noworodkach

Pozostałe