Spotkanie marszałkowskiej drużyny

  • 22.02.2022, 09:20
Spotkanie marszałkowskiej drużyny
Jesteśmy jak jedna drużyna - podkreślał Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. Po raz pierwszy w tej kadencji zaprosił na spotkanie szefów i przedstawicieli "marszałkowskich" instytucji, które realizują swoje zadania głównie w subregionie łomżyńskim, choć czasami mają znaczenie wojewódzkie, krajowe, a nawet międzynarodowe.

Jak przyznał wicemarszałek Marek Olbryś, planował tego rodzaju wydarzenie już wcześniej, ale zamiary utrudniała pandemia.     

- Państwa praca dotyczy różnych sfer życia, ale wszyscy wykonujemy swoje obowiązki na rzecz województwa podlaskiego i jego mieszkańców. To oni powinni być zadowoleni z naszej pracy, a przynajmniej my musimy się o to bardzo starać i rzetelnie podchodzić każdego dnia do realizacji zadań - mówił wicemarszałek Marek Olbryś. 

Nawiązał  do logo województwa, czyli wielobarwnego żubra z pikseli z logo. 

- Reprezentujecie państwo przecież różnorodne podmioty zajmujące się infrastrukturą, transportem i komunikacją, ochroną zdrowia, edukacją, dziedzictwem kulturowym, ochroną środowiska, wspieraniem inicjatyw gospodarczych, planowaniem przestrzennym. To prawdziwa mozaika spraw, a wszystkie przecież łącza się - dodał.       

Jak wyjaśnił Marek Olbryś ideę spotkań (bo będą się odbywać cyklicznie), mają one służyć nie tylko dyskusji o bieżących problemach, ale pomóc we  wzajemnym wspomaganiu się, wymianie doświadczeń, a chociażby i służyć lepszemu poznaniu się.      

Pierwsze spotkanie "marszałkowskiej drużyny" odbyło się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Honory gospodyni u boku wicemarszałka Marka Olbrysia wypełniała dyrektor Renata Szymańska. Jak poinformowała, placówka realizuje zadania nie tylko związane z różnego typu uzależnieniami, ale prowadzi także poradnie dla młodzieży, która boleśnie odczuwa np. skutki pandemii - izolację, zdalną naukę, zerwanie więzi rówieśniczych. WOPiTU także merytoryczne czuwa nad podobnymi placówkami w województwie.        

Kolejno o swoich instytucjach i wykonywanych zadaniach mówili: Zbigniew Piotrowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP; Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży(najbardziej zapracowanego w województwie  ze względu na strategiczne położenie na styku województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego do egzaminów przystępuje rocznie około 60 tysięcy osób);  Marcin Doliasz, prezes PKS Nova; Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; Sławomir Szajda, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego; Juliusz Jakimowicz, pełnomocnik zarządu województwa do spraw tworzenia skansenu w Nowogrodzie; Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi; Paweł Babul, p. o. dyrektora Podlaskiego Biura Planowania Przestrzennego wspólnie z przedstawicielem placówki biura w Łomży; Joanna Karpowicz, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego; Zbigniew Kossakowski, Centrum Edukacji Nauczycieli (to placówka pomagająca w reorganizacji systemu oświaty w Gruzji); Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wspomagany przez kierownika Rejonu Łomża Dariusza Wiliwińskiego.  

- Akcentujemy dziś te sprawy związane z subregionem łomżyńskim, ale nie jesteśmy secesjonistami z województwa podlaskiego. Nam jest tu dobrze. Jesteśmy natomiast mazowiecką mniejszością w województwie podlaskim - mówił z uśmiechem wicemarszałek Marek Olbryś.

Z zadowoleniem przyjął pierwsze robocze inicjatywy uczestników spotkania. Np. Renata Szymańska i Joanna Karpowicz rozmawiały o wspólnych projektach szkoleniowych, a Juliusz Jakimowicz i Mariusz Sachmaciński o przedsięwzięciach promocyjnych.   

Na zakończenie wicemarszałek Marek Obrys zaprosił to samo grono uczestników na kolejne spotkanie w siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, gdy już zawita do regionu wiosna a na nadnarwiańskich łąkach zaroi się od ptaków.     

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe