Podlaskie szpitale gotowe na ewentualne przyjęcie Ukraińców

  • 25.02.2022, 10:49 (aktualizacja 25.02.2022, 10:53)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Podlaskie szpitale gotowe na ewentualne przyjęcie Ukraińców
W piątek (25 lutegp), zwołane w trybie pilnym przez marszałka Artura Kosickiego, odbyło się spotkanie dotyczące możliwości udzielenia opieki medycznej dla uchodźców wojennych z Ukrainy przez podlaskie placówki medyczne. W spotkaniu udział wzięli także Jarosław Pokoleńczuk dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży , Renata Szymańska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży oraz Sławomir Szajda, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

– Sytuacja jest trudna i wszystko wskazuje na to, że przez najbliższy czas nie ulegnie zmianie na lepsze. Chcemy zapewnić Ukraińcom uciekającym przed wojną jak najlepszą opiekę medyczną, psychologiczną, jak najlepsze warunki. Uchodźcy będą szukać schronienia prawdopodobnie nie tylko w województwach bezpośrednio graniczących z Ukrainą, ale też u nas – mówił marszałek.

Jak podkreślali dyrektorzy nadzorowanych przez samorząd placówek, są one przygotowane do przyjęcia na swoje oddziały potrzebujących hospitalizacji czy pomocy medycznej. Mają zabezpieczone łóżka, zapas leków i personel.

W spotkaniu wzięli udział Cezary Nowosielski - dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku, Jarosław Pokoleńczuk - dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Adam Szałanda - dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, Magdalena Borkowska - dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii, Irena Mickiewicz - dyrektor Zespołu Opieki Paliatywnej w Suwałkach, Renata Szymańska - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, Irena Łukaszuk - dyrektor Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach, Bogdan Kalicki - dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Białymstoku, Krystyna Szczypiń - dyrektor WSPR w Suwałkach i Sławomir Szajda - dyrektor WSPR w Łomży, a także przedstawiciele szpitali psychiatrycznych w Choroszczy i Suwałkach.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe