Ostrołęka będzie miała obwodnicę [VIDEO]

  • 28.02.2022, 16:55 (aktualizacja 28.02.2022, 18:11)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Ostrołęka będzie miała obwodnicę [VIDEO]
Nowy 40-kilometrowy odcinek obwodnicy Ostrołęki to inwestycja, na którą czekają mieszkańcy miasta i powiatu. W Starostwie Powiatowym w Ostrołęce 25 lutego została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. w ciągu dróg wojewódzkich nr 544 i 627 wraz z budową w nowym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 627 do rejonu węzła drogi ekspresowej S61 "Komorowo". Projekt ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

Dzięki podpisanej z wykonawcą umowie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie może rozpocząć prace projektowe niezbędne do budowy obwodnicy Ostrołęki i nowego śladu drogi wojewódzkiej 627. Koszt opracowania koncepcji to 5,8 mln zł, które pochodzą od samorządu województwa mazowieckiego. W ciągu 2 lat wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej wykonać ma ją firma Arkas-Projekt z Olsztyna.

Zgodnie z dokumentami planistycznymi obwodnica ma przebiegać w pełnym "ringu" wokół miasta, a nowy ślad drogi 627 ma zostać poprowadzony wzdłuż linii kolejowej. Z uwagi na ogromny zakres inwestycji i połączenie dróg różnej kategorii, zadanie zostanie zrealizowane przez trzech partnerów: Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Powiat Ostrołęcki oraz Województwo Mazowieckie. Władze Mazowsza odpowiedzialne będą za odcinek po wschodniej i południowej stronie Ostrołęki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 627 tj. od skrzyżowania z drogą krajową nr 61 do projektowanego skrzyżowania z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 627 w kierunku Ostrowi Mazowieckiej oraz od projektowanego skrzyżowania w kierunku Ostrowi Mazowieckiej do skrzyżowania z drogą krajową nr 61 po zachodniej stronie Ostrołęki. 

 

 

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce także została podpisana przez Powiat Ostrołęcki umowa z wykonawcą, firmą Dromacc z siedzibą w Ostrołęce  na opracowanie dokumentacji projektowej zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Zamość-Gostery - gr województwa (Głębocz)” o długości ok 13,5 km.

Łączna długość wszystkich odcinków drogowych planowanej obwodnicy Ostrołęki to około 90 km, w tym realizowanych przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich – 47 km, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – 13,99 km i Powiat Ostrołęcki – 28,35 km.

- Najbardziej zaawansowanym projektem jest przeprawa przez Narew  w Teodorowie w ramach rządowego programu "Mosty dla regionu". Tę część obwodnicy stanowi most wraz  z blisko  4-kilometrowym odcinkiem łączącym DK nr 61 z drogą Ostrołęka- Łęg Przedmiejski. Trwa procedura wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Przewidujemy uzyskanie jej  na koniec marca i wówczas  będziemy gotowi do wyłonienia w postępowaniu wykonawcy obiektu - mówił Stanisław Kubeł, przybliżając etap na jakim jest obecnie  budowa obwodnicy.

Kolejny odcinek obwodnicy, który jest w projektowaniu przez firmę Drogowiec z Białegostoku to droga łącząca DK nr 53 w Antoniach  z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim.  Prowadzona jest analiza społeczna, techniczna, ekonomiczna i środowiskowa w celu wyłonienia optymalnego wariantu trasy.

Z kolei GDDKiA wykonuje dokumentację techniczną obwodnicy od Szwendrowego Mostu do planowanego  ronda w Nożewie -  odcinek o długości ok. 14 km. Jest  na etapie wydawania decyzji środowiskowych.

Powiat wraz z gminą Troszyn wykonał odcinek Troszyn-Zamość w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Obecnie trwają prace projektowe przez firmę As Projekt z Warszawy  obwodnicy Troszyna, która stanowi 2,5- kilometrowy odcinek planowanej obwodnicy Ostrołęki i połączenie do międzynarodowego korytarza Via Baltica. 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe