Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łomży [VIDEO]

  • 02.03.2022, 15:06 (aktualizacja 02.03.2022, 15:43)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łomży [VIDEO]
Przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, znajdującym się pomiędzy Teatrem Lalki i Aktora oraz Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

W uroczystościach udział wziął prezydent Mariusz Chrzanowski, który wraz z radnymi Andrzejem Grzymałą i Marcinem Dębkiem złożyli pod pomnikiem kwiaty, a także m.in. władze Powiatu Łomżyńskiego, przedstawiciele wojska z kompanią 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, delegacje uczniów Szkoły Podstawowej nr 4,  III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży oraz Ochotniczego Hufca Pracy.  Były także poczty sztandarowe 13. Batalionu Lekkiej Piechoty ze sztandarem Łomżyńskiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy AK, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Oddział Łomża oraz szkół. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku. Stanowi on wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. To także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe