Teatr z grantem na wymianę foteli dla widzów

  • 04.03.2022, 09:53
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Teatr z grantem na wymianę foteli dla widzów
Teatr Lalki i Aktora w Łomży otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego grant w wysokości 220 tys. zł. Środki pochodzą z programu „Infrastruktura Kultury” i mają zostać przeznaczone na zakup i wymianę foteli teatralnych. Prezydent Mariusz Chrzanowski wystąpi do Rady Miejskiej o zabezpieczenie na ten cel w budżecie miasta brakujących środków w wysokości 82 tys. zł.

Dyrektor Jarosław Antoniuk podkreśla, że łomżyński Teatr od wielu lat korzysta z ministerialnego programu „Infrastruktura kultury”.

– Pozyskane w latach 2015-2021 dofinansowania ze środków Ministra Kultury umożliwiły nam modernizację obiektu, poprawiły infrastrukturę techniczną i podniosły standard pracy – informuje dyrektor TLiA dodając, że pozyskane obecnie dofinansowanie stanowi prawie 73 proc. wartości całego zadania.


W lutym prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się z Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kacprem Sakowiczem. Rozmowy dotyczyły ministerialnych dotacji dla łomżyńskich projektów kulturalnych oraz możliwości przejęcia przez resort współprowadzenia łomżyńskiego teatru. Wśród poruszanych tematów była też kwestia środków na wymianę przestarzałych siedzeń.

– Skorzystają na tym przede wszystkim dzieci szkolne i przedszkolne, młodzież, ale też osoby dorosłe i seniorzy. To tym bardziej ważne, że teatr od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi, zdając sprawę z roli podmiotów trzeciego sektora w rozwoju społecznym – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski zauważając, że zamontowanie nowych foteli zamiast istniejących siedzisk, przede wszystkim poprawi komfort oglądania spektakli.


Obecne siedziska teatralne są użytkowane od 20 lat i pomimo przeprowadzonej kilka lat temu gruntownej renowacji, są już mocno zużyte.

– Nowe fotele będą szersze i wygodniejsze, pozbawione niebezpiecznych sprężynek czy śrubek, przypisane do jednej osoby, z tkanin recyklingowych. Oparcia będą wygodne i niskie po to, by dzieci dobrze widziały scenę, a z myślą o naszych małych widzach podłokietniki będą nieruchome – informuje dyrektor Jarosław Antoniuk dodając, że łączna liczba foteli, które zostaną zamontowane, wynosi 97 sztuk plus 20 krzeseł jako straponteny ruchome, nie montowane do podłoża.

Inwestycja zakłada również wymianę dwóch par drzwi dwuskrzydłowych w sali widowiskowej na drzwi akustyczne i spełniające normy przeciwpożarowe. Prace mają zostać przeprowadzone w wakacje, w okresie przerwy artystycznej.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe