Miasto Łomża zakupi kolejne autobusy elektryczne

  • 09.03.2022, 09:35 (aktualizacja 09.03.2022, 10:28)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Miasto Łomża zakupi kolejne autobusy elektryczne
Miasto Łomża pozyskało dofinansowanie na zakup czterech autobusów elektrycznych. Środki w wysokości 8 mln 480 tys. zł pochodzą z programu „Zielony transport publiczny”, zatwierdzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość zadania pn. „Rozwój zielonego transportu publicznego w Łomży” wynosi 13 mln 38 tys. zł.

- W ramach projektu zostaną zakupione cztery fabrycznie nowe, elektryczne autobusy miejskie, niskopodłogowe, które będą przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami, jednoczłonowe, jednej marki, wraz z ładowarkami zewnętrznymi, przeznaczonymi do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki dodając, że to już kolejne dofinansowanie pozyskane przez władze Łomży na zakup elektrycznych autobusów.

Wcześniej w ramach projektu pn. "Zrównoważona mobilność miejska w Łomży", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, pozyskane zostały pieniądze na zakup 8 elektryków. W ramach tego projektu, pod koniec listopada podpisana została umowa z firmą Busnex na dostawę dwóch 12-metrowych autobusów YOTONG. W ramach tego samego projektu ogłoszony został przetarg m.in. na zakup i dostawę pozostałych sześciu fabrycznie nowych elektrycznych autobusów miejskich, które do Łomży powinny zostać dostarczone najpóźniej w listopadzie br. Dzięki otrzymanej właśnie dotacji w 2024 roku po łomżyńskich ulicach będzie poruszało się w sumie 12 elektrycznych autobusów komunikacji miejskiej.


- Celem głównym projektu "Rozwój zielonego transportu publicznego w Łomży" jest zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego w Łomży, w tym ograniczenie negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne Miasta – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe