„Kolneńskie dziewczyny z Plusem” mają już 12 lat - [VIDEO]

  • 10.03.2022, 15:29
  • Tylko dobre informacje
„Kolneńskie dziewczyny z Plusem” mają już 12 lat - [VIDEO]
8 marca to dobrze znana data, a aktywne seniorki z Kolna tego dnia celebrują również jubileusz powstania zespołu „Kolneńskie dziewczyny z Plusem”, w tym roku mija 12 lat ich wspólnego artystycznego życia i z tej okazji w Kolneńskim ośrodku kultury odbył się rocznicowy koncert.

Jak zawsze na koncertach Kolneńskich dziewczyn z plusem pełna sala, żywiołowe występy, eleganckie stroje, wspólne śpiewanie i Nie zabrakło satyrycznych scenek. Zespół seniorów 12 lat temu nazywał się „Sami Swoi” i od samego początku prowadziła go pani Bogusia. W roku 2014 zmieniono nazwę na „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” ten Plus w końcówce nazwy oznacza panów, którzy postanowili dołączyć do zespołu. Jak wspominają artyści, kolneński Plus był pierwszym w Polsce, to dopiero po nim „rozsypały” się  różne plusy: Senior + czy 500 +.

Zespół promował także swoją nową, drugą już płytę, goście kupując ją właśnie po koncercie mogli wspomóc ogarniętą wojną Ukrainę, a właściwie  Ukrainki, które ze swoimi dziećmi przebywają w Polsce, także w Kolnie zespół cały dochód ze sprzedaży przeznaczył na ten cel.

Przypomnijmy utwory „Kolneńskich dziewczyn z Plusem” są autorstwa Stanisława Rojeckiego w aranżacji drugiego plusa - Pawła Podeszwika pozostali członkowie grupy to: Jadwiga Dąbkowska, Zofia Górska, Jadwiga Gromkowska, Barbara Kordal, Teresa Pomichowska, Eugeniusz Regliński i Bogumiła Ranik wszystkim życzymy nie przemijającej radości życia i inspiracji na kolejne koncerty, płyty występy kabaretowe.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe