Co słychać w Klubie Seniora? [FOTO]

  • 14.03.2022, 09:03 (aktualizacja 14.03.2022, 09:33)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Co słychać w Klubie Seniora? [FOTO]
Klub Seniora mający swą siedzibę przy ulicy Nowogrodzkiej 7A w Łomży, tętni życiem. Przychodzi coraz więcej seniorów, bardzo dużo nowych osób, które wychodzą z domów i szukają kontaktu z innymi. Wiele osób siedziało w domach bojąc się o zdrowie. Seniorzy przełamują strach, licznie odwiedzają Klub Seniora i korzystają z proponowanych zajęć. Każdy znajdzie tu coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Klub czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Odbywają się tu różnorodne zajęcia.

W myśl powiedzenia „W zdrowym ciele, zdrowy duch” seniorzy dbający o kondycję ćwiczą regularnie pod okiem instruktora. Mogą też skorzystać z rowerów stacjonarnych. Na dworze jest coraz cieplej, dlatego niedługo będą organizowane krajoznawcze wycieczki rowerowe. W tej sekcji jest wielu pasjonatów, którzy w zeszłym roku zwiedzili wiele miejsc w okolicach Łomży.

W klubie działa sekcja brydżowa. Spotykają się także seniorzy, aby pograć w inne gry karciane lub gry planszowe. Odbywają się zajęcia rękodzielnicze, w których biorą udział chętni do wykonania różnych prac plastycznych na rzecz klubu aby upiększyć sale klubowe. Jest kącik krawiecki, są do dyspozycji maszyny do szycia, gdzie seniorki szyją sobie różne rzeczy, w zależności od potrzeb. Miło popatrzeć jak wymieniają się doświadczeniami i udzielają sobie wzajemnie rad dotyczących prawidłowej obsługi maszyny. Seniorki z większym doświadczeniem szyją rzeczy na potrzeby klubu. Ostatnio koleżanka uszyła kilka spódnic na potrzeby zespołu tanecznego, z kolei inna wykonała poprawki sukienek dla zespołu Maryna. W klubowym Kinie Seniora klubowicze oglądają ciekawe filmy, można przejrzeć i poczytać prasę. W każdej chwili można przyjść na tak zwane „ pogaduchy” i porozmawiać na różne tematy, wymienić  doświadczenia.

Systematycznie spotykają się członkowie zespołu Maryna przygotowując programy na różne okazje. Po dłuższej przerwie próby tańców ludowych wznowił zespół taneczny Radość. Te wszystkie zajęcia odbywają się  w mniejszych grupach, natomiast w każdą środę, tradycyjnie, spotyka się większa liczba seniorów, ponieważ omawiane są sprawy bieżące i organizacyjne. Wspólnie ustala się terminy wyjścia do kina, wyjazdów na wycieczki, pikniki itp. Seniorzy biorą aktywny udział w organizacji planowania pracy klubu. W środy są także potańcówki lub okolicznościowe uroczystości i wtedy Klub Seniora pęka w szwach. Z okazji Dnia Babci i Dziadka w klubie odwiedziły nas przedszkolaki – starszaki, czyli pracownicy Klubu Seniora przebrani za przedszkolaków. Co roku przychodziły do nas grupy przedszkolne  z występami ale w tym roku było to niemożliwe, z wiadomych względów. Jednak „nasze” starszaki doskonale rozbawiły wszystkich obecnych. Oprócz występów przygotowały słodkie paczuszki a Babcie upiekły pyszne ciasta. 16 lutego bawiliśmy się z okazji Dnia Zakochanych. Był występ Maryny, wspólne śpiewanie piosenek popularnych przy akompaniamencie akordeonu, chętni mogli zatańczyć. Przy kawie, herbatce i słodkościach było miło i wesoło. 1 marca odbył się doroczny Bal Przebierańców, do którego seniorzy przygotowywali się od dłuższego czasu. Najpierw w tajemnicy były przemyślenia za kogo się przebrać a potem szycie i kompletowanie stroju, by wypaść jak najlepiej. Tego dnia w klubie było gwarno, wesoło i bardzo kolorowo.

Są już zaplanowane następne uroczystości – najbliższa to Dzień Kobiet i Mężczyzn - środa, 9 marca. Maryna przygotowuje humorystyczny program ale  o tym w następnym numerze Srebrnych.

Jak widać w Klubie Seniora dużo się dzieje. Seniorzy są  szczęśliwi, że wreszcie mogą swobodnie korzystać z życia. Najważniejszy jest kontakt z ludźmi i miłe spędzenie czasu. Musimy jednak pamiętać, że wirus żyje obok nas i mimo, że jesteśmy zaszczepieni należy zachowywać środki ostrożności. „Milionerem nie jest ten co ma pieniądze ale ten co ma zdrowie„.  Życzę wszystkim dużo, dużo zdrowia.

 

Danuta Waśko

Foto: archiwum klubowe                                             

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe