wtorek, 23 kwietnia 2024 17:20

Medale łomżyniaków na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin

Zakończyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate. W zawodach, które odbyły się 20 marca w Bartoszycach uczestniczyło 297 zawodniczek i zawodników z 39 klubów makroregionu wschodniego województw podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko - mazurskiego.

Pięcioosobowa reprezentacja Łomżyńskiego Klubu Karate zdobyła 3 medale. Najlepiej zaprezentował się Łukasz Michalak, który startował w konkurencji kumite (walki) juniorów (16-17 lat) w kategorii wagowej 70 kg.
- Swoje pojedynki wygrywał zdecydowanie, a walkę półfinałową zakończył przed czasem - podsumowuje mistrzostwa sensei Dariusz Syrnicki, Prezes Łomżyńskiego Klubu Karate. Najpierw zdobył pół punktu przez czyste trafienie na głowę przeciwnika, a następnie kolejnym silnym kopnięciem na udo pozbawił go możliwości kontynuowania walki dodaje sensei. Również w pojedynku finałowym przeciwnik z Suwałk dał się zaskoczyć czystym trafieniem na strefę głowy, co spowodowało jednogłośną decyzję sędziów o zakończeniu starcia na korzyść Łukasza.
Brązowy medal w konkurencji kata (układy) młodziczek zdobyła Magda Krajewska, która w stawce ponad 20. zawodniczek po pierwszej turze zajmowała 1 miejsce. Niestety mały błąd w turze finałowej spowodował spadek na 3 pozycję. Wysokie 5 miejsce w tej kategorii zajęła Zosia Gałązka. Z brązowym medalem wrócił Adam Burczyk walczący w kategorii junior młodszy (14-15 lat) - 55 kg. Po wygranej jednej walce na pozycji 5-8 zakończyła rywalizację Maja Jakubiak w kategorii juniorek – 55 kg.