Pierwszy Klub Seniora w Wiźnie - [VIDEO]

  • 21.03.2022, 18:20 (aktualizacja 21.03.2022, 19:09)
  • Tylko dobre informacje
Pierwszy Klub Seniora w Wiźnie - [VIDEO]
W Wiźnie powstał Klub Seniora. Samorządowcy skorzystali z możliwości i dofinansowania w wysokości ponad 150 tysięcy złotych, jakie dał rządowy program Senior +. To oficjalne otwarciu klubu, choć faktycznie funkcjonuje on już od kilku tygodni zgromadziło lokalnych parlamentarzystów i zaproszonych gości.

 

- Programy rządowe i samorządowe są od tego, żeby mogły być realizowane rozmaite potrzeby mieszkańców, a tego rodzaju placówki jak klub seniora wypełniają potrzebę integracji, ale także twórczego spędzania czasu przez tę grupę "nieco starszej młodzieży". A ja mogę zadeklarować, że chcemy tego rodzaju inicjatywy wspierać jako samorząd województwa. Dzisiaj spotykamy się Wiźnie, ale tak naprawdę w każdej gminie powinny być przynajmniej po trzy lub cztery podobne placówki - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś, który w uroczystym otwarciu reprezentował samorząd województwa.

 

Klub powstał z myślą o osobach, które ukończyły sześćdziesiąt lat i chciałyby aktywnie spędzać czas, dowiedzieć się czegoś nowego lub poszerzyć swoje zainteresowania. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród wiźnieńskich seniorów. Samorząd gminy do rządowych funduszy dołożył około 100 tysięcy złotych

- Spotykamy się na oficjalnym otwarciu klubu, choć faktycznie funkcjonuje on już od kilku tygodni. Chciałbym, aby było to miejsce nie tylko po to, by się zebrać, posiedzieć chwilę i wrócić do domu. A tu planujemy nie tylko integrację w gronie seniorów, ale też między pokoleniami. Gośćmi były to już nasze przedszkolaki - stwierdził wójt Mariusz Soliwoda witając gości.   

 

Z klubu, który powstał z inicjatywy starszych mieszkańców Wizny, korzysta na razie 10 osób.

- Brakowało nam takiego miejsca. Zorganizowaliśmy zajęcia z  plastyki, rękodzieła, śpiewu i recytacji - poinformowała Grażyna Kania, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którego częścią jest Klub Senior+.

- Będziemy się tu ruszać, ćwiczyć, bawić się. Od kiedy klub działa stałyśmy się o wiele młodsze - mówią zgodnie Danuta Mańko i Halina Dobrońska.

Poświęcenia Klubu Senior+ dokonał proboszcz Piotr Mazurek. Symboliczne przecięcie wstęgi dało nowy początek miejscu, w którym seniorzy będą mogli dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą a także zdobywać nowe umiejętności. Seniorzy to grupa, która zasługuje na szczególna pamięć i szacunek, bo to ludzie doświadczeni życiowo i zawodowo. Możemy czerpać z ich doświadczenia i poświęcać im czas. 

- Jest to kolejny ośrodek dla seniorów na terenie powiatu łomżyńskiego, który ma ich aktywizować - powiedział Piotr Modzelewski  radny województwa podlaskiego. - Tu należy podziękować rządowi Prawa i Sprawiedliwości i minister Marlenie Maląg, za to, że powstał taki projekt w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej - dodał radny.

 

 

Pełni entuzjazmu "klubowicze" z Wizny podjęli nie tylko pysznościami kulinarnymi, ale także krótkim koncertem. Jedynym drobnym problemem w dotychczasowej działalności Klubu Seniora w Wiźnie jest skromna reprezentacja mężczyzn. Jest ich zaledwie dwóch, choć jeden z nich to "senior nad seniorami", czyli przeszło stuletni Tadeusz Grabowski, który akompaniując sobie na mandolinie własnego wyrobu, zaśpiewał, że "Życie jest piękne".     

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mari
Mari 23.03.2022, 15:42
KLUB SENIORA ....NO TAK ...STARSZA MŁODZIEŻ BĘDZIE GŁOSOWAĆ, PANIE WÓJCIE A GDZIE MŁODZIEŻ I DZIECI.... brak miejsca do spotkań?????? a gdzie ta inicjatywa starszych ludzi była, bo chyba nie wtedy kiedy przenoszono bibliotekę.Co tu się dziwić...Palma odbija....zobaczymy na jak długo będą chętni...dla mnie pieniądze wywalone w błoto...ale cóż ..teatrzyk trwa

Pozostałe