sobota, 20 kwietnia 2024 13:59

Magdalena Sikorska z KU AZS PWSIP brązową medalistką Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

W Częstochowie w dniach 25 -27 marca odbywały się 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym. Na podium stanęła tenisistka stołowa AZS-u PWSIP Łomża Magdalena Sikorska. Zdobyła brązowy medal. Dla tenisistki stołowej brąz zdobyty w Mistrzostwach Polski jest pierwszym indywidualnym medalem w karierze.

Magdalena Sikorska to tenisistka stołowa Klubu Uczelnianego AZS PWSIP Łomża. Zawodniczka reprezentująca barwy łomżyńskiej uczelni startuje zazwyczaj w dwóch ligach. Mowa tu o polskiej Ekstraklasie i włoskiej Serie A.

Jak informuje Polski Związek Tenisa Stołowego rozstawiona z numerem 12. Magdalena Sikorska w ćwierćfinale 90. IMP pokonała rozstawioną z numerem „cztery” Wiktorię Wróbel z MRKS-u Gdańsk 4:1.

W półfinale Magdalena Sikorska zmierzyła się z rozstawioną z numerem 1 Natalią Bajor (KU AZS UE Wrocław), broniącą tytuł mistrzyni. Natalia Bajor pokonała Magdalenę Sikorską z AZS-u PWSIP Łomża 4:0.

Myślę, że sam wynik nie oddaje przebiegu tego pojedynku. Spotkanie było bardzo wyrównane, w szczególności ostatni set, którego przegrałam 16:18. Miałam piłki setowe w czwartej odsłonie, jednak nie udało mi się zwyciężyć i odwrócić losów spotkania powiedziała Magdalena Sikorska PZTS, która z Częstochowy wyjechała z brązowym medalem w grze pojedynczej.

Dla Magdaleny Sikorskiej brąz zdobyty w Mistrzostwach Polski jest pierwszym indywidualnym medalem w karierze. Zdaniem Polskiego Związku Tenisa Stołowego awans do strefy medalowej 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w grze pojedynczej zawodniczki AZS-u PWSIP Łomża to jedna z większych niespodzianek zawodów w Częstochowie.