Dzwon zwycięzcy zawisł w łomżyńskim szpitalu. Będzie oznajmiał zwycięstwa z nowotworem [VIDEO i FOTO]

  • 30.03.2022, 16:31 (aktualizacja 30.03.2022, 19:58)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Dzwon zwycięzcy zawisł w łomżyńskim szpitalu. Będzie oznajmiał zwycięstwa…
Ma dawać nadzieję i symbolizować dalszy bezpieczny rejs przez życie. Dzwon Zwycięzcy, symbolizujący wygraną walkę z nowotworem, zawisł w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W wydarzeniu wzięli udział pacjenci, przedstawiciele szpitala, władz województwa oraz społeczniczki z Fundacji Ery Nowych Kobiet. Jest trzecim w województwie. W regionie w dzwony zwycięzcy uderzają już pacjenci z Białostockiego Centrum Onkologii oraz Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Inicjatorką akcji w województwie podlaskim była Barbara Wnukowska z Ery Nowych Kobiet Podlasie. Społeczniczka zmagała się z chorobą onkologiczną przez kilka lat, odeszła jesienią 2021 roku. 
 

Na całym świecie na oddziałach onkologicznych pacjenci uderzają w Dzwony Zwycięzcy. Trzykrotne uderzenie oznajamia zakończenie pewnego etapu leczenia. Zwyczaj zapoczątkował Irve La Moyne, amerykański kontradmirał marynarki wojennej, chorujący na raka w latach 90. Po zakończonym leczeniu onkologicznym postanowił uderzyć w okrętowy dzwon, tak jak robił to w pracy – marynarze symbolicznie ogłaszają w ten sposób zakończenie wachty. I tak tradycja marynarza stała się tradycją walczących z rakiem. W Łomży symbolicznie po raz pierwszy zabiła w niego Małgorzata Sochacka. 

Łomżyński Dzwon Zwycięzcy został został zawieszony w korytarzu tuż za wyjście z Oddziału Onkologicznego, tak by symbolicznie zamknąć tę drogę. Każdy kto zakończy leczenie uderzy trzykrotnie w dzwon i powie głośno:  „Leczenie zakończone. Wyruszam w kolejny rejs. Kocham życie”. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzyś
Krzyś 04.04.2022, 07:49
Trzymajcie się kobietki i bądźcie dzielne, jesteście fajne.

Pozostałe