Od 1 kwietnia testy w kierunku zakażenia SARS-Cov-2 na wyłączne zlecenie lekarza POZ. Zmieni się organizacja pracy Punktu Wymazowego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

  • 31.03.2022, 11:11
  • Red
Od 1 kwietnia testy w kierunku zakażenia SARS-Cov-2 na wyłączne zlecenie…
Od 1 kwietnia br. NFZ nie finansuje testów osobom z objawami zakażenia SARS-Cov-2. Zmieniają się także zasady zlecania testów. Nie zaleca się rutynowego testowania pacjentów bezobjawowych, także przy przyjęciu do szpitala wykonywanie testów jest zalecane tylko wówczas, gdy są ku temu wskazania kliniczne. W przypadku gorączki i/lub objawów infekcji dróg oddechowych decyzję o wykonaniu testu podejmuje lekarz POZ wystawiając skierowanie, które jest podstawą do wykonania badania. W związku z wprowadzonymi zmianami zmienia się także organizacja pracy Punktu Wymazowego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

od 1 kwietnia br. badania w kierunku zakażenia SARS-Cov-2 w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży będą wykonywane wyłącznie na zlecenie lekarza POZ, który ma podpisaną umowę z placówką na świadczenie takich usług lub komercyjnie (odpłatnie).

Jak informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży ds. jakości w związku z wprowadzonymi zmianami, zmienia się także organizacja pracy Punktu Wymazowego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Badania będą pobierane w dni robocze (poniedziałek-piątek) w godz.: 13:00-14:00 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestracja: tel.: 864733575, 864733576, 864733581.

- Szczepienia przeciw Covid-19 pozostają nadal bezpłatne i nie zmienia się organizacja pracy Punktu Szczepień – przekazuje Jolanta Gryc.

Rejestracja pod numerem telefonu: 86 47 33 662 lub 880 320 272 w godz. 8:00 – 14:00.


 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe