Oddział Dziecięcy szpitala wojewódzkiego w Łomży już działa [FOTO]

  • 05.04.2022, 16:46 (aktualizacja 05.04.2022, 16:56)
Oddział Dziecięcy szpitala wojewódzkiego w Łomży już działa [FOTO]
Po dwóch latach na oddział pediatryczny Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży są już przyjmowani mali pacjenci. Do tej pory pomocy musieli szukać w szpitalach w Kolnie, Zambrowie, czy Białymstoku. Teraz ponownie otrzymają ją w pobliżu miejsca zamieszkania. Obecnie w łomżyńskim szpitalu hospitalizowanych jest 6 małych pacjentów. Pierwszy został przyjęty w poniedziałek (4 kwietnia) o godzinie 13:00.

Oddział poprowadzi dr Marta Kuźmicz. To doświadczona specjalistka chorób dzieci, onkolog i hematolog dziecięcy. Pracowała w Klinice Onkologii I Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym imienia doktora Ludwika Zamenhofa. Wesprze ją 8 specjalistów. 4 pracuje w ordynacji dziennej, natomiast 5 na dyżurach. Jest to m.in. pediatra alergolog i pediatra nefrolog. Wprowadzone zostaną również konsultacje kardiologiczne. 

– Mam nadzieję, że wkrótce ruszymy pełną parą, na razie cały zespół musi się siebie nawzajem nauczyć, natomiast pacjentów przyjmujemy codziennie. W przyszłości będziemy swoją działalność rozszerzać – mówiła Marta Kuźmicz, koordynator pionu pediatrii łomżyńskiego szpitala.

– Cały czas będziemy szukali specjalistów, prowadzimy rozmowy i niewykluczone, że oddział zostanie jeszcze wzmocniony pod względem personelu – zapowiedział Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor szpitala w Łomży.

Jeśli chodzi o personel pielęgniarek na oddziale pracuje ich 15. Wszystkie wróciły z innych oddziałów, na które były oddelegowane. 11 jest ze specjalizacją pediatryczną, natomiast 4 to młode pielęgniarki z krótkim stażem pracy, więc nie posiadają jeszcze specjalizacji. 

Oddział przystosowany jest do przyjęcia 25 pacjentów – tyle posiada łóżek. W razie sytuacji szpital przygotowany jest na możliwość dostawienia łóżek. Na ponowne otwarcie został odświeżony.  

Za nim Oddział Dziecięcy w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży został czasowo zawieszony w kwietniu 2020 roku, leczono tu średnio 122 pacjentów miesięcznie. 

– Jestem szczęśliwy, że ten oddział wrócił do normalności, bardzo mi zależało, żeby tak się stało. Najważniejszym elementem są specjaliści, którzy działają w pionie pediatrii. To olbrzymia wartość, że ludzie, którzy mają wiedzę, wykształcenie i doświadczenie, mogą nieść pomoc dzieciom i młodzieży – zaznaczył Marek Olbryś.

A już wkrótce zapraszamy do obejrzenia relacji video. 

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pio
Pio 05.04.2022, 18:27
a możecie napisać, jakim prawem ten oddział został zamknięty?

Pozostałe