Ukraiński barszcz, polskie mazurki i wielkanocna baba na polsko-ukraińskim stole

  • 07.04.2022, 12:09
  • Tylko dobre informacje z województwa
Ukraiński barszcz, polskie mazurki i wielkanocna baba na polsko-ukraińskim… Podlaski Instytut Kultury
Spotkanie będzie okazją, aby poznać gości z Ukrainy, którzy szukają u nas schronienia, a także wspomóc walczącą Ukrainę biorąc udział w zbiórce Caritas. Odbędzie się 10 kwietnia, w godzinach od 12 do 15 w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK). Wydarzenie jest objęte patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Będzie można spróbować ukraińskiego barszczu, pielmieni, kibinów i tradycyjnych polskich mazurków. To czas na bycie razem, poznawanie swoich zwyczajów i odrobinę zajęć plastycznych. Będzie wspólne malowanie pisanek, zdobienie obrusów i dzierganie serwetek. A wszystko przy muzyce i ciekawej rozmowie.

Organizatorem spotkania jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, współorganizatorem Caritas Archidiecezji Białostockiej, Izba Przemysłowo-Handlowa, Spodki Sala Bankietowa, Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku, Koła Gospodyń Wiejskich: Barwianki z Dobrzyniówki, Miód Maliny z Kurian i Koło Gospodyń Wiejskich z Ogrodniczek. 

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

Tylko dobre informacje z województwa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe