Spotkanie Wielkanocne w Klubie Seniora [FOTO]

  • 13.04.2022, 14:41 (aktualizacja 13.04.2022, 14:57)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Spotkanie Wielkanocne w Klubie Seniora [FOTO]
Do Spotkania Wielkanocnego w klubie seniorzy przygotowywali się od dłuższego czasu. W kołach zainteresowań trwały prace nad wykonaniem pięknych ozdób z różnego rodzaju materiałów na stoły, dekorację sali i poszczególnych pomieszczeń klubowych. W pracowni plastycznej pod okiem Pani Beaty Wiśniewskiej seniorki robiły piękne rzeczy, różnymi technikami, związane z Wielkanocą. Inne seniorki tworzyły bardzo ładne rzeczy szydełkiem, korzystając z pomocy klubowiczki, pani Zosi, która ma duże doświadczenie w takich pracach. Jest to nowo powstała grupa, którą opiekuje się pani Urszula Dymek. Z tych wszystkich prac powstała piękna kolekcja rękodzielnicza. Zespół Maryna doskonalił na próbach pieśni wielkopostne, zaczerpnięte ze śpiewnika opracowanego przez ks. Zbigniewa Pytela. Była też poezja, która przeplatała pieśni.

Seniorzy  skupieni w grupie kulinarnej, którą opiekuje się pani Urszula Dymek, byli zaangażowani w przygotowanie menu świątecznego. Każdy włączał się do przygotowań na miarę swoich umiejętności i możliwości. Nad całością  przygotowań czuwała pani kierownik, Marta Kopeć. W przeddzień spotkania wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

6 kwietnia zaszczycili nas swoją obecnością: Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży, ks. kanonik Marian Mieczkowski, proboszcz  Parafii Katedralnej, Anna Fabin, zastępca dyrektora MOPS, Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów i Monika Brzóska, kierownik Dziennego Domu Senior +.

Gości powitała pani Marta Kopeć a następnie wystąpił zespół Maryna ze swoim programem. Wszyscy goście złożyli seniorom serdeczne życzenia świąteczne. Ks. Kanonik poświęcił przygotowane potrawy i nastąpiło dzielenie się jajkiem oraz  składanie sobie życzeń.

Na stole pojawiły się tradycyjne  potrawy świąteczne: żurek, biała kiełbasa z cebulką, sałatki różnego rodzaju, jajka w różnych postaciach. Były także doskonałe ciasta i baby wielkanocne wypieczone przez seniorki. Panowała serdeczna i przyjacielska atmosfera.

 

                                                                                                                                                                                                                        Danuta Waśko

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe