Na drogach będzie gęsto od wojska. Armia ma ważny apel

  • 28.04.2022, 13:19 (aktualizacja 29.04.2022, 12:29)
  • News4Media
Na drogach będzie gęsto od wojska. Armia ma ważny apel Wojsko Polskie
Już od niedzieli na polskich drogach będzie można się natknąć na ciężki sprzęt wojskowy. Armia ma ważny apel do wszystkich, którzy go zobaczą. Chodzi o bezpieczeństwo narodowe.

Komunikat MON-u i Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych jest jasny: od niedzieli 1 maja drogami w wielu regionach będą przemieszczały się kolumny wojskowe. To zaplanowane ćwiczenia.

Pojazdy wojskowe będzie można zobaczyć w województwach:

  • zachodniopomorskim,
  • lubuskim,
  • wielkopolskim,
  • kujawsko-pomorskim,
  • łódzkim,
  • mazowieckim,
  • lubelskim,
  • warmińsko-mazurskim.

„Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami” – czytamy w komunikacie.

Armia uczula, że pojazdy będą się poruszać w godzinach nocnych, żeby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. W komunikacie zaznaczono jednak, że niektóre przejazdy będą odbywać się także w ciągu dnia. Nawet w godzinach szczytu. Oznacza to, że kierowcy muszą liczyć się z możliwymi utrudnieniami.

Przejazdy mają być eskortowane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, które będą współpracowały z policją.

Armia ma przy tym ważny komunikat dla kierowców i każdego, kto zobaczy na drodze kolumnę wojskową.

„Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy, nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – prosi armia. 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe