Ambasador Wielkiego Księstwa Luksembuga w Białymstoku

  • 29.04.2022, 15:20 (aktualizacja 29.04.2022, 15:26)
  • Tylko dobre informacje z województwa
Ambasador Wielkiego Księstwa Luksembuga w Białymstoku UMWP
O perspektywie przyszłej współpracy gospodarczej Województwa Podlaskiego z Wielkim Księstwem Luksemburga rozmawiał Marek Olbryś z ambasadorem Paulem Schmitem. Ambasadorowi, który po raz pierwszy odwiedził nasz region, towarzyszył Adam Byglewski – Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Białymstoku.

 – Warto rozmawiać, spotykać się, nawiązywać nowe relacje. Każda znajomość to szansa dla naszego województwa. Takie spotkania to kanwa dla dalszej współpracy, także na niwie gospodarczej, a nasz region ma wiele do zaoferowania potencjalnym partnerom – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Luksemburg współpracuje z Polską głównie w zakresie wymiany handlowej i zagranicznych inwestycji bezpośrednich. Kraj ten ma powierzchnię ośmiokrotnie mniejszą niż województwo podlaskie i liczy przeszło 600 tys. mieszkańców. Jednak mimo tych niewielkich rozmiarów, jest drugim najbogatszym państwem na świecie.

Paul Schmit pełni funkcję Ambasadora Luksemburga w Polsce od 2020 r. Z wykształcenia jest prawnikiem i politologiem. Po studiach, które odbywał na Uniwersytecie Roberta Schumana w Strasburgu i Uniwersytecie Paris II w Paryżu, wstąpił do luksemburskiej służby cywilnej. Pracował w Ministerstwie Sił Publicznych oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a w późniejszych latach odbył kilka misji zagranicznych, m.in.: w Brukseli, Waszyngtonie i Lizbonie.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyli także: Mariola Hernik-Monach, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji oraz Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej w urzędzie marszałkowskim.

Tylko dobre informacje z województwa

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe