Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Boks w Łomży - [VIDEO]

  • 05.05.2022, 21:23 (aktualizacja 06.05.2022, 15:51)
  • Tylko dobre informacje
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Boks w Łomży - [VIDEO]
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: wyrównane półfinały w wadze +80kg kadetów. Werdyktami 3:2 zakończyły się półfinałowe walki w kategorii +80kg Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski Kadetów w Łomży. Natan Rogala wygrał z Arkadiuszem Żukiem, a Kacper Szpringiel z Krzysztofem Zakrzewskim. W wadze do 80 kg Kamil Wójcik pokonał Stanisława Szpota ABD 2, zaś Alan Figura triumfował w rywalizacji z Aleksandrem Jełowickim 5:0. Zgoła odmienny przebieg miały pojedynki 1/2 finału w wadze 50 kg - Mateusz Szczoczarz wygrał z Wojciechem Konarzewskim przez RSC w 1 rundzie, a z kolei Kacper Godyń zwyciężył w rywalizacji z Mateuszem Wiercińskim 3:2. W kategorii 60 kg Maciej Marchel o złoto powalczy z Alanem Nadolskim. We wtorkowych półfinałach Maciej Marchel okazał się lepszy od Macieja Szwindowskiego 5:0, a Kamil Wotawa przegrał z Alanem Nadolskim 0:5. Bardzo wyrównane było także starcie w 63 kg pomiędzy Hubertem Cieleniem a Mateuszem Rzodkiewiczem (3:2,). W drugiej walce półfinałowej Patryk Duda wygrał z Jakubem Baranowskim 5:0. Natomiast w kat. 66 kg Fabian Urbański pokonał Mateusza Ratkiewicza 4:0, a Jakub Pop wygrał z Natanem Kierzkiem 5:0.

W Hali Olimpijczyków Polskich w Łomży rozpoczęła się rywalizacja w boksie w ramach Ogólnopolskiej  Olimpiady Młodzieżowej w sportach halowych Podlaskie 2022. W Mistrzostwach Polski kadetów uczestniczą pięściarki i pięściarze w wieku 15-16 lat z całej Polski. Oficjalnego otwarcia na ringu dokonali Zbigniew Maleszewski, wiceprezes Polskiego związku Bokserskiego, Stanisław Zadykowicz, sędzia Główny zawodów, Zawodnik BKS Tiger Łomża Patryk Żekos, Trener kadry narodowej Dariusz Kochanowski, prezes podlaskiej federacji sportu Paweł Skowroński oraz  Piotr Modzelewski, który reprezentował gospodarza wydarzenia - województwo podlaskie.

 

To już 28. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Województwo podlaskie po 11 latach znowu otrzymało od ministra sportu organizację tej imprezy.

 

Zgodnie z tradycją rozgrywki rozpoczął hymn Polski oraz olimpijski, w trakcie których podnoszono obie flagi, następnie przyrzeczenie olimpijskie złożył w imieniu uczestników zawodnik klubu BKS Łomża i sędzi główny zawodów

 

W bokserskim turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wziąć mogą udział kadeci i kadetki wyłonieni na podstawie eliminacji strefowych. Zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Bokserskiego do turnieju finałowego kwalifikuje się po 4 najlepsze zawodniczki i 8 najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej.

 

Do Łomży przyjechało 184 zawodników (kadetów) z 110 klubów i 94 zawodniczki (kadetki) z 64 klubów. To reprezentanci z 15 województw naszego kraju podlaskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, warmińsko mazurskiego, lubuskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, lubelskiego dolnośląskiego, małopolskiego i Kujawsko pomorskiego. Mamy nadzieję, że wśród prawie 300 sportowców startujących na łomżyńskich ringach, znajdą się następcy naszych wielkich mistrzów boksu.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe