Młodzi lekkoatleci z medalami [FOTO]

Podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego) 22. osobowa grupa podopiecznych Justyny Korytkowskiej i Andrzeja Łukianiuka z Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża wywalczyła siedem medali. Wśród łomżyńskich lekkoatletów dominowały medale złote, których zebrało się aż 5, natomiast pozostałe 2 krążki to miejsca srebrne.

Na wyróżnienie zasługuje Maciej Bylica, który w kategorii U14 zwyciężył z dużą przewagą na 300 metrów (45,53sek.) oraz wywalczył drugą lokatę skacząc w dal 4.52 m. W tym samym biegu jego kolega Adrian Szczubełek dobiegł do mety na drugim miejscu (47,79). Również w kategorii U14, ale dziewcząt, bezkonkurencyjna była Zuzanna Kalinowska (45,74). Zwycięstwo na 600 metrów U14 to dzieło Dominika Szczęsnego, który pokonał rywali prowadząc cały bieg od startu do mety. Bartłomiej Pleban zadebiutował na 1000 metrów z przeszkodami i w samotnym biegu zameldował się na mecie z czasem 3:38,57. Kolejny złoty medal wywalczyła Monika Wygnał (KS Prefbet-Sonarol) zdecydowanie zwyciężając w biegu na 300 metrów przez płotki (54.14sek.). Powyższa impreza jest jednocześnie główną eliminacją do ogólnopolskich zawodów LDK, które odbędą się w późniejszym terminie.