„Grafika i Przestrzeń” w Galerii pod Arkadami na Noc Muzeów 2022

  • 11.05.2022, 10:50 (aktualizacja 11.05.2022, 10:57)
  • Red
 „Grafika i Przestrzeń” w Galerii pod Arkadami na Noc Muzeów 2022
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy „Grafika i Przestrzeń”, które odbędzie się 14 maja 2022r. o 19.00 w Galerii Pod Arkadami.

 

Autorami wystawy są studenci Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej z Pracowni Kompozycji Przestrzennej dr Edyty Kasperkiewicz :

Katarzyna Arciszewska / Emil Brzozowski / Urszula Cieślak / Jakub Humienny / Natalia Jurguć / Julita Juźwik / Patrycja Kitlas / Weronika Konopka / Gabriel Łupiński / Mateusz Mieleszko / Michalina Ochryniuk / Iga Parciak / Daniła Petruchow / Katarzyna Piekarniak / Urszula Piskurewicz / Julia Sabak / Martyna Sacharko / Ewelina Sadowska / Emilia Sasimowicz / Anna Szkobodzińska  /  Kamila Turek  /  Daria Wiśniewska  /  Weronika Zimnoch  /  Wiktoria Żylińska.

Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert bluesowy Piotra Karpieni - utalentowanego wokalisty, muzyka, kompozytora i autora tekstów; urodzonego w Białymstoku laureata „Mam Talent”, zwycięzcę konkursu „Przebojem na Antenę”, finalistę irlandzkiej edycji „Idola”.

„GRAFIKA I PRZESTRZEŃ”

Pracownia kompozycji przestrzennej  w programie kształcenia Grafiki ma zadanie otwierać na zagadnienie przestrzeni i opera się na podstawach rzeźby.

Grafika w większości technik warsztatowych czy użytkowych bazuje na płaszczyźnie. Przestrzeń występuje  głównie jako iluzja na płaszczyźnie.

Pracownia kompozycji przestrzennej  daje możliwości eksperymentowania z przestrzenią. Elementy rzeźby, na których bazuje program pracowni pozwalają na rozwój wyobraźni przestrzennej  w projektowaniu typograficznym oraz w działaniach związanych z elementami formy plastycznej: linią , bryłą, fakturą, walorem, barwą. Działania podejmowane w pracowni mają cel eksperymentowania z przestrzenią za pomocą różnorodnych i nowoczesnych materii, swobodnej interpretacji przestrzennej różnych form graficznych. Jak  mówiła o tym K. Kobro, podłożem rzeźby jest przestrzeń i operowanie tą przestrzenią, organizacją rytmu, proporcji  i harmonia formy związanej z przestrzenią.

Zadania realizowane w pracowni:  

„Nie małpa”. Projekt znaku graficznego zastępującego znak dobrze wszystkim znanej małpy z adresu email. Spersonalizowany projekt indywidualnego znaku , który następnie jako znak graficzny został przetworzony jako obiekt przestrzenny. Zadanie mające na celu interpretacje przestrzenną znaków na płaszczyźnie: linii, plamy barwy, walory, i ich wartości wizualnych.

„Uprzestrzennienie grafiki”. Jest to zadanie bazujące na zrealizowanych do tej pory grafikach przez studentów. Zadanie polega na interpretacji przestrzennej własnej grafiki w formie przestrzennej, eksperymenty z przestrzenią interpretacją linii, plamy, barwy, warstw, waloru, światła i cienia.

Na wystawie znajdują się również odlewy gipsowe płaskorzeźb typograficznych oraz

eksperymenty dotyczące realizacji przestrzennej korespondującej z otoczeniem i zjawiskami natury. Realizacja wchodząca w  ścisłą interakcje z otoczeniem „mur vivant” (żywy mur).
Wystawa czynna będzie do 6 czerwca 2022 roku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe