Iwona Bernardelli wojskową mistrzynią świata [VIDEO]

Olimpijka z Rio de Janeiro Iwona Bernardelli reprezentująca Klub Sportowy Prefbet-Sonarol podczas 52 World Military Marathon Championship w Limie (Peru) dwukrotnie stanęła na podium tej imprezy. - Nasza biegaczka indywidualnie wywalczyła brązowy medal z wynikiem 2:35,31 a wraz z koleżankami (Aleksandrą Brzezińską, Moniką Brzezińską i Aleksandrą Lisowską) została Mistrzynią Świata w drużynie – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol. Drużynowe podium uzupełniły reprezentantki Bahrajnu i Litwy.

Jak relacjonuje mistrzyni Iwona Bernardelli warunki do biegania maratonu z uwagi na wysoką temperaturę oraz wilotność były trudne. Zawodniczka KS Prefbet-Sonarol przez większość biegu znajdowała się w ścisłej czołówce, jednak około 27. kilometra zaczęły się bóle brzucha, które trwały aż do mety.

- Nie był to przypadek bo po biegu nasza biegaczka została odwieziona do szpitala z zatruciem. Jak się okazało jeszcze po 2 osoby z polskiej oraz hiszpańskiej ekipy miały podobne problemy. Tym bardziej cieszą medale bo pokazuje to, że Iwona jest nadal w wysokiej formie, a Mazurek Dąbrowskiego wysłuchany na podium pozwolił zapomnieć o przejściach na trasie i po biegu – przyznaje Andrzej Korytkowski.

Dzięki sukcesowi na tej imprezie, Peru, jest 57-tym krajem jaki odwiedzili sportowo ( zawody lub zgrupowania) zawodnicy klubów prowadzonych przez Andrzeja Korytkowskiego (obecnie KS Prefbet-Sonarol, a wcześniej LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża).