Hala Kultury Podlaską Marką 2021 roku

  • 12.05.2022, 12:42 (aktualizacja 12.05.2022, 12:50)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Hala Kultury Podlaską Marką 2021 roku
W Operze i Filharmonii Podlaskiej, odbyła się gala finałowa 18. edycji konkursu Podlaska Marka. Kapituła konkursu w kategorii Inwestycja Nagrodę Podlaska Marka przyznała Miastu Łomża za Halę Kultury.

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów. Jest to przegląd nowych rozwiązań, trendów, smaków, które dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji podlaskiego w kraju i poza granicami Polski.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odbierając statuetkę z rąk wicemarszałka Marka Olbrysia mówił, że decyzja o adaptacji zabytkowej hali targowej na centrum kulturalne była „strzałem w dziesiątkę”. Hala funkcjonuje od roku i spełnia wspaniale swoje zadania. Przed przebudową była to hala targowa, będąca miejscem handlu o ograniczonej estetyce i liczbie odwiedzających osób. Dzięki przebudowie budynek znajdujący się  w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej zyskał nowy estetyczny wygląd zewnętrzny, nawiązujący do historycznego oraz zupełnie nowe zagospodarowanie wnętrza. Nowatorstwo tej inwestycji polegało na całkowitej zmianie dotychczasowej funkcji hali targowej, jako miejsca handlu na Halę Kultury, w której działania nakierowane są głównie na kulturę i edukację. Oferta obiektu kierowana jest do zróżnicowanej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych, grup defaworyzowanych. Zawiera ona nowe formy uczestnictwa w kulturze, dotychczas nieoferowane przez instytucje kultury w Łomży.

„Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży wraz z jej wyposażeniem” kosztowała 18.344.178,53 zł. Kwota 9.412.150,70 zł pochodziła z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 PRIORYTET: VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury DZIAŁANIE: 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

Do Podlaskiej Marki Roku w kategorii „Inwestycja” nominowane były także Autobusy CNG w Mieście Suwałki  oraz Biblioteka w Różanymstoku realizowana przez Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej. Warto dodać, że ubiegłym roku zwycięzcą w tej kategorii zostało Miejskie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne w Łomży.

Ze wszystkim laureatami Podlaskiej Marki 2021 można zapoznać się na stronie internetowej

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe