Gala Podlaskiej Marki 2021 roku - [VIDEO] i [FOTO]

  • 12.05.2022, 20:43 (aktualizacja 15.05.2022, 23:56)
  • Tylko dobre informacje z województwa
Gala Podlaskiej Marki 2021 roku - [VIDEO] i [FOTO]
Marka. Jest wartością niematerialną, wymykającą się jednoznacznym definicjom. Specjaliści twierdzą, że żyje ona w umysłach klientów, a jej celem jest wyróżnienie na rynku konkretnych produktów lub usług. Podlaska Marka Roku to konkurs, w którym nagradzane są firmy, wydarzenia, innowacje, odkrycia czy projekty na rzecz społeczeństwa i osób z niepełnosprawnościami. Kapitał Podlaskiego to bogactwo natury i „przedsiębiorczy ludzie z ambitnymi celami, którzy mają pomysły i chcą je pokazać światu”. Uroczysta 18 gala Podlaskiej Marki odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Spośród trzydziestu nominowanych w dziesięciu kategoriach konkursowych kapituła konkursu wskazała najlepsze, najbardziej wartościowe przedsięwzięcia, produkty i wydarzenia, które były realizowane w ubiegłym roku na terenie naszego województwa.

I tak w kategorii Produkt Użytkowy zwyciężył Superkrem – odżywczy krem uniwersalny firmy 4 szpaki.

W kategorii Produkt Spożywczy konkursowa kapituła wybrała Marcinka Hajnowskiego z Pracowni Tortów Cukrowe Fantazje Joanny Bińczyckiej.

– To ogromne wyróżnienie i ogromna odpowiedzialność, a schody na tę scenę były najdłuższymi schodami w moim życiu – mówiła po otrzymaniu nagrody wzruszona i szczęśliwa Joanna Bińczycka.– Chciałam też podkreślić, że marcinek, to nie jest zwykłe ciastko, bo kiedy myślę o nim, to widzę samowar, Puszczę Białowieską, nasze Podlasie. To jest ciastko, w którym kryje się tradycja – dodała.

 

Nagrodę w kategorii Biznes otrzymało Centrum Wystawowe Pronar w Siemiatyczach.

– Jesteśmy 30 lat na rynku, w 80 krajach na całym świecie, mamy 3 tysiące pracowników i idziemy po kolejny tysiąc – zapowiedział Sergiusz Martyniuk prezes Pronaru.

Kategorie: Inwestycja, Marka bez Barier i Społeczeństwo i Projekt 4.0

Kapituła konkursu w kategorii Inwestycja Nagrodę Podlaska Marka przyznała Miastu Łomża za Halę Kultury. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odbierając statuetkę, mówił, że decyzja o adaptacji zabytkowej hali targowej na centrum kulturalne była „strzałem w dziesiątkę”. Hala funkcjonuje od roku i spełnia wspaniale swoje zadania.

 

W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii Marka bez Barier, o którą ubiegać się mogły przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje społeczne wychodzące w swoich działaniach naprzeciw problemom osób z niepełnosprawnościami. Laureatem debiutującej kategorii został Maciej Oksztulski – pierwszy w Polsce niemówiący autysta, który obronił rozprawę doktorską z dyscypliny nauki prawne..

Laureatem debiutującej kategorii został Maciej Oksztulski – pierwszy w Polsce niemówiący autysta, który obronił rozprawę doktorską z dyscypliny nauki prawne.

- Cieszę się, że społeczeństwo coraz bardziej angażuje się w docenienie osób ze spektrum autyzmu. Z Bożą pomocą i państwa wsparciem uda się zmienić świat na lepsze – przekazał za pomocą syntezatora mowy laureat.

W kategorii Społeczeństwo doceniono Działalność Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Nagrodę odebrał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Natomiast w kategorii Projekt 4.0 statuetkę otrzymało Laboratorium Smart Education 4.0, przedsięwzięcie Politechniki Białostockiej i Klastra Obróbki Metali.

Kategorie: Kultura, Wydarzenie i Odkrycie

W kategorii Kultura doceniono „Czarną Damę” – film wyprodukowany przez studio „Mucha na Dziko”. To kryminalna historia z przedwojennego Białegostoku w stylu kina noir. „Czarna Dama” została zrealizowana w całości przez podlaskich twórców, którzy zapowiadają kolejne realizacja w ramach stowarzyszenia Bardzo Dziki Wschód. 

Wydarzeniem tego roku została Biesiada Miodowa w Kurowie organizowana od ponad 22 lat przez Narwiański Park Narodowy. Nauka to wiedza, a wiedza to najważniejszy kapitał naszej cywilizacji - z nim przetrwamy, dlatego Odkryciem roku w naszym województwie i statuetkę w tej kategorii odebrał prof. Andrzej Stupakiewicz za Badanie i rozwój zimnego ultraszybkiego zapisu informacji to przedsięwzięcie Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Podlaski Biznes i sport 

Ogłoszono też Ambasadora Podlaskiej Gospodarki. Po raz pierwszy nie jest to branża, a stowarzyszenie zrzeszające lokalnych przedsiębiorców. W tym roku tytuł ten otrzymał Podlaski Klub Biznesu.

– Odbieram tę nagrodę w imieniu wszystkich członków klubu. To wyróżnienie jest wielkim honorem i zaszczytem, a także motywacją, aby wspierać jeszcze bardziej rozwój regionu i jeszcze bardziej go promować – mówił prezes Klubu Wojciech Strzałkowski.

Tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego otrzymał mistrz olimpijski Wojciech Nowicki.

– To człowiek, który przysporzył nam wiele dobrych emocji, wiele radości, profesjonalista w każdym zakresie, ale przede wszystkim Podlasianin, który szczyci się miejscem swego pochodzenia – mówił marszałek Artur Kosicki.

A sam laureat dziękując za to wyróżnienie zaznaczył, że to ogromny zaszczyt.
– Nie jestem biznesmenem, ani naukowcem, ani też artystą, ale sportowcem i cieszę się, że doceniany jest też sport – dodał.

Mieszkańcy naszego województwa poprzez głosowanie internetowe mogli przyznać Swoją nagrodę, w tym roku laureatem Podlaskiej Marki Konsumentów został Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska.

 

..............

Podlaska Marka to konkurs organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego. W ciągu kilkunastu lat o nagrodę rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski.

Motywem przewodnim tegorocznej gali Podlaskiej Marki 2021  było Xylopolis – niezwykłe miasto przyszłości. Jego walory prezentował Piotr Doliński wraz z cybernetyczną towarzyszką Xylo (w tej roli białostocka aktorka Łucja Grzeszczyk). Miasto koegzystencji natury i nauki to modułowe drewniane domy porośnięte drzewami, to medycyna, która czerpie z naturalnych zasobów regionu, to transport przyjazny środowisku, to rozwój z poszanowaniem zasobów naturalnych.

 

Opowieść o koncepcji Xylopolis uzupełniały m.in. znakomite projekcje filmowe, rozmowy z naukowcami, występy grupy Fair Play Crew, pokaz Anny Sokólskiej-mistrzyni łucznictwa konnego, a także wspaniała muzyka w wykonaniu zespołu Audiofeels i Karoliny Cichej.

 

Tylko dobre informacje z województwa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe