Łomżyńskie Anioły Biznesu 2021. Gospodarcza marka Ziemi Łomżyńskiej - [VIDEO] i [FOTO] 

  • 13.05.2022, 18:37
  • Tylko dobre informacje
Łomżyńskie Anioły Biznesu 2021. Gospodarcza marka Ziemi Łomżyńskiej -… KB
W Hali Kultury w Łomży odbyła się uroczysta gala Łomżyńskie Anioły Biznesu. To nagrody przyznawane przedsiębiorcom i instytucjom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Czwarta edycja konkursu miała wyjątkowy charakter. Dla ocenianych w niej firm wyzwaniem była nie tylko normalna rywalizacja na rynku, ale także mierzenie się ze skutkami pandemii.

 

Organizatorami konkursu są od początku inicjatywy: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Elżbieta Teresa Olejniczak. Pracami kapituły, która przeanalizowała działalność firm kierowali: wicestarosta Maria Dziekońska i zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. Oni także oficjalnie otworzyli galę czwartej edycji Łomżyńskich Aniołów Biznesu podkreślając, że odbywa się ona w Hali Kultury, która dzień wcześniej otrzymała tytuł Podlaskiej Marki Roku jako Inwestycja w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Partnerem merytorycznym konkursu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
 

Popandemiczne Anioły Biznesu

- Nagroda Aniołów Biznesu jest docenieniem pracy przedsiębiorców, którzy tym razem mierzyli się ze szczególnie trudnymi wyzwaniami czasu pandemii. Firmy były oceniane w różnych aspektach: od wprowadzania nowych technologii, przez dobre wyniki finansowe, po wrażliwość na sprawy społeczne. Naszą, jako Powiatowego Urzędu Pracy, specjalną kategorią jest "Pracodawca jutra", w której oceniamy współpracę przedsiębiorców z urzędem, wykorzystanie funduszu pracy oraz zatrudnianie bezrobotnych - tłumaczyła Elżbieta Olejniczak, dyrektor PUP.

Minione dwa lata nie były łaskawe dla firm. Pandemia Covid-19 i związane z nią ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej w dużym stopniu wpłynęły na wszystkie przedsiębiorstwa, dlatego tegoroczne nominacje i nagrody Aniołów Biznesu mają szczególne znaczenie.

- Większość firm poradziła sobie bardzo dobrze, ale myślę, że było to też wynikiem wsparcia jakie otrzymały w ramach specustawy Covid-19 – mówiła Elżbieta Olejniczak, dyrektor PUP.  - Część firm nie tylko utrzymała swoją produkcję, nie redukując zatrudnienia, ale też wprowadziła nowe technologie, dobre produkty wręcz przeprofilowała się. Jako Urząd Pracy obserwowaliśmy, że działalność niektórych przedsiębiorców jest bardzo elastyczna. W krótkim czasie potrafili przystosować się do nowych bardzo trudnych warunków i myślę, że ta gala jest zwieńczeniem ich wysiłków – podsumowała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Mimo, iż nagroda i tytuł Anioła Biznesu jest honorowy, ale jak powiedziała Elżbieta Olejniczak, wysiłek jaki przedsiębiorcy włożyli przez ostatnie dwa lata pandemii w utrzymanie własnych biznesów, udzielając przy tym wsparcia słabszym od siebie, należy docenić i traktować jako przykład dla innych.

Na wyjątkowość tej edycji konkursu wskazała także wicestarosta Maria Dziekońska.  Przypomniała, że sama nazwa nagrody wskazuje na to, że przedsiębiorcy nie ulegli powszechnym pędom społeczeństw konsumpcyjnych, w których religia znika, lub wchodzi w sferę prywatną.

-  Światowe trendy i zawirowania nie mają na nas takiego wpływu, jak na społeczeństwa krajów zachodnich - powiedziała wicestarosta Maria Dziekońska.  - Być może dzięki temu tworzenie warunków rozwoju przedsiębiorczości jest możliwe bez wyzysku ekonomicznego, z troską o środowisko naturalne – dodała Maria Dziekońska.

Pani starosta jest przekonana, że z tego powodu i w tej edycji konkursu nie zabrakło kandydatów w kategorii "Firma z sercem", czyli dzielących się owocami swojego powodzenia z potrzebującymi.

Wiceprezydent Andrzej Garlicki również odniósł się do trudnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii.

- Czwarta edycja naznaczona jest tą wrażliwością, dlatego chcieliśmy nagrodzić te firmy, które wykazały się wyjątkową wrażliwością społeczną. Zależało nam, żeby ta gala była ukłonem w państwa stronę za waszą codzienną pracę, za tę społeczną odpowiedzialność – powiedział wiceprezydent Andrzej Garlicki rozpoczynając tegoroczną galę.

Wicemarszałek Marek Olbryś akcentował w sposób szczególny wzajemne związki przedsiębiorczości i samorządów.

- To ważne zadanie samorządów, żeby integrować siły biznesu i je promować, a jak trzeba, to także wspierać. Rozwój przedsiębiorczości to przecież rozwój gmin. Bardzo cenię inicjatywę łomżyńskich Aniołów i cieszę się, że powstało takie święto biznesu - powiedział Marek Olbryś.

W podobnym tonie wypowiadali się także m. in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Konrad Trzonkowski, dyrektor zarządzający Agencją Rozwoju Przemysłu. Laureaci podkreślali przede wszystkim rolę całych zespołów, w których pracują i osiągają sukcesy.  

PARP docenia lokalnych przedsiębiorców

Partnerem merytorycznym tegorocznego wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W łomżyńskiej Gali wziął udział Dariusz Budrowski prezes PARP.

- Wyjątkowa Gala, bo po pandemii. Możemy nagrodzić łomżyńskie firmy, które wyróżniły się nie tylko w kraju, ale mam nadzieję, że wypromujemy je również za granicą  - powiedział Dariusz Budrowski, prezes PARP. - To wspaniale, że podlascy przedsiębiorcy mają taką możliwość, żeby wykazać się, żeby pokazać swój potencjał, bo z pewnością są jednymi z najlepszych na świecie – dodał prezes PARP.

Zachęcał też do współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, bo nowa perspektywa finansowa to miliardy euro do rozdysponowania wśród mikro i małych przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z dofinansowania.

Nagrodzeni

W tym roku prestiżowe wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach:

 „Firma roku”, „Inwestor”, „Pracodawca jutra”, „Firma z sercem”, „Kobieta sukcesu” i „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”.

„Firmą Roku” został Zakład Usług Informatycznych Novum Sp. z o.o., który w 2020 roku do aplikacji mobilnej Nasz Bank wprowadził rozwiązanie smartKARTA, jako odpowiedź na potrzeby społeczne w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe