Podlaska drużyna Szymona Hołowni

  • 13.05.2022, 18:27 (aktualizacja 13.05.2022, 18:42)
  • Tylko dobre informacje z województwa
Podlaska drużyna Szymona Hołowni Polska 2050 Białystok
Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła dziś koordynatorów powiatowych, którzy będą wspólnie z pełnomocnikami reprezentować ugrupowanie Szymona Hołowni w województwie podlaskim.

W piątek 13 (maja 2022 roku) kilkanaście dni po zaprezentowaniu pełnomocników ds. rozwoju struktur partia prezentuje pierwszych członków i zarazem koordynatorów powiatowych. Ich zadaniem będzie budowanie zespołów lokalnych tak, by jeszcze w tym roku możliwe były demokratyczne wybory władz nowej partii w województwie podlaskim.

W trakcie konferencji, która odbyła się pod białostockim Ratuszem Maciej Żywno, wiceprzewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni, podkreślił, że część polityczna Ruchu 2050 rozwija się dynamicznie i jest on obecny w województwie, co oznacza, że szykuje się w sposób solidny do wyborów zarówno parlamentarnych jak i samorządowych.

- To oznacza również, że będziemy cały czas łączyć tę wrażliwość społeczną Ruchu Polska 2050, będziemy słuchać tam, gdzie ta część społeczna Ruchu będzie zwracała uwagę, by część polityczna była blisko ludzi -  mówił Maciej Żywno.

 

Jako swoją charakterystyczną cechę partia Polska 2050 Szymona Hołowni prezentuje łączenie doświadczonych już na polu samorządowym osób i tych, którzy są zupełnie nowi w polityce. 

- Taka mieszanka świeżości i doświadczenia wzmacnia Polskę 2050 jako projekt rzetelny wiarygodny i skuteczny - mówił Marek Sakowicz, jeden z pełnomocników Partii.

Łukasz Nazarko zwrócił uwagę, że ludzie przedstawieni dziś do roli koordynatorów, to osoby związane z Ruchem Polska 2050 od dawna i są jego esencja. Zajmują się działalnością obywatelską, samorządową i polityczną.

- Wspieramy się energią, zapałem i zaangażowaniem wyniesionym ze sfery społecznej. Nasza współpraca to nowa siła, która tworzy spójną formułę funkcjonowania nowego projektu politycznego - partii Polska 2050 Szymona Hołownipodkreślał Nazarko, pełnomocnik Partii.

 

Nowymi koordynatorami w województwie podlaskim zostali: 

Katarzyna Poskrobko działająca w powiecie hajnowskim w Ruchu Polska 2050 od kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, czyli ponad dwa lata. Prywatnie wspólnie z mężem prowadzi  firmę zajmującą się dystrybucją nawozów organicznych.

Eliza Cybulko, nauczycielka przedszkolna i szkolna, będzie reprezentować Miasto Białystok.

Gminę Korycin będzie politycznie reprezentowana w partii Polska 2050 Szymona Hołowni przez jej wójta, Mirosława Lecha, działacza samorządowego od ponad 30 lat, członka zarządów wielu organizacji samorządowych.

-Polska na gwałt potrzebuje nowej siły politycznej otwartej na ludzi, na rozwój. I taka będzie Polska 2050 – mówił Mirosław Lech.

 

Łomżę reprezentować będzie Dariusz Domasiewicz, od 2014 roku radny miasta Łomża, również przewodniczący klubu radnych.

- Chcę, żeby Łomża miała swój udział w większej polityce. W partii Polska 2050 Szymona Hołowni widzimy ludzi, którzy rzeczywiście dążą do zmiany i wierzymy, ze uda nam się zmienić też nasze podlaskie otoczenie – podkreślał Domasiewicz.

 

Drugim członkiem partii z Rady Miejskiej w Łomży jest Zbigniew Prosiński, który z Dariuszem Domasiewiczem w Polsce 2050 są od początku.

- Dziś przypada nam w udziale nowe zadanie i za Państwa pośrednictwem chcielibyśmy zaprosić łomżanki i łomżan, którzy chcą się zaangażować w nasz Ruch, do kontaktu z nami - zachęcał Zbigniew Prosiński.

 

Adam Ołowniuk będzie reprezentował Miasto Suwałki, gdzie obecnie pracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, radny Rady Miejskiej w Suwałkach. Z ruchem Polska 2050 związany od kampanii wyborczej Szymona Hołowni, również lider Miasta Suwałki i powiatu suwalskiego w Stowarzyszeniu Polska 2050.

 

W powiecie augustowskim partię Polska 2050 Szymona Hołowni będzie rozbudowywał przedsiębiorca Piotr Olędzki. Z Ruchem związany również od kampanii prezydenckiej.

- Dlaczego się zaangażowałem? Głównie dlatego, że czas coś zmienić - mówił Piotr Olędzki. Współpracujemy z miastem, współtworzyliśmy Centrum Pomocy Ukraińcom w Augustowie, które działa dziś prężnie. Ciągle działamy, żeby zmieniać rzeczywistość powoli, aby Polska stała się naszym wspólnym domem -dodał przedsiębiorca.

 

Zbigniew Sokołowski reprezentuje powiat łomżyński. O sobie mówi, że jest z wykształcenia, doświadczenia i pasji rolnikiem. Doświadczenie samorządowe zdobył sprawując przez kilka lat stanowisko wójta i wicestarosty łomżyńskiego.

- Uważam, że każda ze starych partii psuje się od środka poprzez to, że przebijają się ludzie najsilniejsi, najbardziej cyniczni. Natomiast wszyscy ludzie z pasją, ludzie młodzi nie mają szans, żeby się zaprezentować mówił Zbigniew Sokołowski. Myślę, że właśnie ta formacja daje takie szanse - dodał świeżo upieczony koordynator.

 

Ostatnim z prezentowanych podczas konferencji koordynatorów powiatowych był Marek Szaciłowski z powiatu wysokomazowieckiego. Od ponad 20 lat przedsiębiorca, od 1,5 roku członek stowarzyszenia Polska 2050.

 

Wszystkie przedstawione osoby są pierwszym kontaktem dla tych, którzy będą chcieli zasilić szeregi partii i zmieniać ich małe ojczyzny – podsumował prezentacje Łukasz Nazarko. Poinformował też, że już rusza strona internetowa partii.

Tylko dobre informacje z województwa

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe