Wojsko zaprasza! Możesz zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

  • 17.05.2022, 07:34 (aktualizacja 17.05.2022, 09:09)
  • News4Media
Wojsko zaprasza! Możesz zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby… Pixabay/MON
W najbliższą sobotę (21 maja) wojsko rozpoczyna rekrutację do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Można się będzie zgłosić do ponad 100 punktów w całym kraju. Pensje gwarantowane ustawowo!

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona ustawą o obronie ojczyzny, która  weszła w życie 23 kwietnia. Nabór do nowego rodzaju służby w wojsku odbędzie się w sobotę 21 maja. Zgłoszenia będą przyjmowane w 102 miejscach w całym kraju. Wojsko będzie też rekrutowało w internecie na stronie wojsko-polskie.pl.

Dodatkowo w 32 miejscowościach odbędą się pikniki wojskowe, na których zostaną urządzone stoiska rekrutacyjne. Będzie można dowiedzieć się w nich, co to jest dobrowolna służba zasadnicza, ile trwa, kto może do niej trafić, wreszcie jakie trzeba spełnić warunki. Imprezy zostaną zorganizowane we wszystkich województwach w 2 miejscowościach i potrwają od godz. 11 do 18.

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej zachęca: „Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m.in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele, wiele innych. Czas umilą koncerty orkiestr wojskowych. Będzie można poznać wojsko i żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki”.

Jak ubiegać się o przyjęcie do dobrowolnej służby zasadniczej? Należy złożyć wniosek, do którego trzeba dołączyć kopie:

- dokumentu tożsamości,

- dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie,

- dodatkowych dokumentów, np. certyfikatów językowych, świadectw ukończenia szkół, ukończonych kursów i posiadanych  specjalizacji zawodowych,

- prawa jazdy.

Kandydat na żołnierza, który zostanie zakwalifikowany do służby, przejdzie dwa etapy służby: zakończone przysięgą 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne (w tym czasie nie musi być skoszarowany).

Uwaga!

Podczas dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej żołnierze będą otrzymywali wynagrodzenie w wysokości pensji żołnierza zawodowego – 4560 zł.

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe