Olimpia Zambrów otrzymała czek

  • 18.05.2022, 08:52 (aktualizacja 18.05.2022, 10:18)
Olimpia Zambrów otrzymała czek
Symboliczny czek na 50 000 złotych wręczył władzom Olimpii Zambrów wicemarszałek Marek Olbryś. To pomoc, jaką samorząd wojewódzki skierował niedawno do klubów sportowych ważnych dla lokalnych społeczności.

Jak poinformował burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski, finansowe podstawy funkcjonowania klubu zapewnia samorząd miasta. 

- W dzisiejszych czasach sport wyczynowy musi być dobrze opłacany. Innego wyjścia nie ma. W województwie podlaskim cały futbol opiera się na samorządach, z wyjątkiem oczywiście Jagiellonii Białystok, która jest spółką, ma własne źródła dochodów. Nie ma jednak zbyt wielu dużych firm, które sponsorują sport. Cieszę się, że mniejsze kluby stawiają na młodzież i pomagają w rozwoju lokalnych talentów - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Czek wręczył w przerwie meczu Sławomirowi Worosilakowi z zarządu klubu.  

- Każda złotówka się liczy, wykorzystamy je na pewno dobrze - zapewnił  Sławomir Worosilak.

Dla burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego Olimpia to coś więcej niż miejski klub  

- Jako stary zambrowianin, a do tego były bardzo doświadczony trener piłkarski, w tym Olimpii, mam marzenie, żeby klub grał jak najwyżej. Organizacyjnie jesteśmy przygotowani, ale wszystko zależy od możliwości finansowych. Sam budżet miasta nie pozwalana na więcej niż na trzecią ligę - podkreślił burmistrz Kazimierz Dąbrowski

A na boisku Olimpia zrobiła kolejny krok do awansu wygrywając z zespołem MOSP Białystok  3:1. 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe