Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Zjazd, utrudnienia w ruchu

  • 19.05.2022, 09:10
Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Zjazd, utrudnienia w ruchu
W czwartek 19 maja rozpoczyna się przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Zjazd przed Pl. Kościuszki. Prace będą polegały na wprowadzeniu urządzeń bezpieczeństwa dla pieszych na wysepce dzielącej ulicę oraz przesunięciu oznakowania poziomego tzw. „zebry”. W związku z powyższym należy spodziewać się utrudnień w ruchu na wjeździe do Łomży od strony Piątnicy.

Z prośbą o ustawienie urządzeń bezpieczeństwa dla pieszych do Prezydenta Łomży zwróciła się Komenda Miejska Policji w Łomży. Związane jest to z wypadkiem śmiertelnym, jaki w tym miejscu wydarzył się wieczorem 1 grudnia ub.r., kiedy samochód ciężarowy potrącił pieszego, który wtargnął na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Wspomniane przejście przebiega w ciągu drogi krajowej nr 61 o znacznym natężeniu ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych. Jest też miejscem szczególnie uczęszczanym przez młodzież oraz osoby starsze. Wprowadzone rozwiązania mają pozytywnie wpłynąć na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Powyższe roboty drogowe mogą potrwać 3 tygodnie z przerwami.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe