Przedszkole nr 2 wejdzie w skład SP 2?

  • 19.05.2022, 09:25
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
 Przedszkole nr 2 wejdzie w skład SP 2?
Grupa radnych wystąpiła do Przewodniczącej Rady Miejskiej Łomży z wnioskiem o wprowadzenie pod obrady najbliższej sesji projektu uchwały w sprawie zamiaru włączenia Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży w strukturę Szkoły Podstawowej nr 2. Połączenie obu placówek miałoby nastąpić od 1 stycznia 2023 roku.

Jak argumentują radni, podstawową przesłanką do podjęcia tego typu uchwały są względy ekonomiczno – finansowe, skutkujące pomniejszeniem wydatków na obsługę administracyjno – księgową. Funkcjonowanie od 1 stycznia 2023 roku oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży pozwoli zmniejszyć zatrudnienie o stanowisko kierownicze – dyrektora placówki (z końcem sierpnia kończy się kadencja), a także stanowiska głównej księgowej i samodzielnego referenta (osoby te mają otrzymać propozycję przeniesienia do innych placówek oświatowych, w celu obsadzenia wakatów na równorzędnych stanowiskach).  Równocześnie "wchłonięcie" PP nr 2 przez SP nr 2 w ich ocenie w żaden sposób nie wpłynie na sytuację nauczycieli oraz wychowanków. Nauczyciele przedszkola z dniem 1 stycznia staną się pracownikami szkoły, która będzie prowadziła działalność w swojej dotychczasowej siedzibie przy ul. Pięknej 2 oraz w budynku przedszkola przy ul. Polowej 57b. Zmniejszeniu ma nie ulec liczba miejsc, a także warunki przebywania dzieci w oddziałach przedszkolnych. Zdaniem wnioskodawców połączenie obu placówek pozwoli na usprawnienie i ujednolicenie procesu zarządzania przez jednego dyrektora dwoma budynkami, w szczególności w zakresie bieżącego utrzymania i eksploatacji, remontów i zamówień oraz zakupów związanych z realizacją zadań statutowych i obsługą administracyjną.

Pod wnioskiem podpisali się radni różnych klubów w Radzie Miasta: Waldemar Cieślik, Marcin Dębek, Hanka Gałązka, Wiesław Grzymała, Marianna Jóskowiak, Alicja Konopka.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe