czwartek, 28 marca 2024 19:55

Lekkoatleci z kolejnymi minimami [FOTO]

Ostatnie mitingi, w których brali udział lekkoatleci Klubu Sportowego Prefbet – Sonarol przyniosły kilka dobrych rezultatów, a część z nich to kolejne minima dające awans na Mistrzostwa Polski.

- Podczas mitingu z okazji 65-lecia MKS Juvenia Białystok, pomimo fatalnej pogody - zimno, deszcz i silny wiatr, nasi biegacze ustanowili 4 rekordy życiowe oraz zdobyli sześć miejsc na podium i awans na Mistrzostwa Polski Juniorów – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Dubletem zawodniczek KS Prefbet-Sonarol  zakończył się bieg na 1000 metrów, który wygrała Martyna Krawczyńska (2:54,07 min. rek. żyć.) przed Wiktorią Grabowską (2:59,45 min. rek. żyć.). 400 metrów mężczyzn to zwycięstwo Piotra Dąbrowskiego (48,39 sek. rek. żyć. i awans na MP). Na trzecim miejscu podium z rekordem życiowym 54,37 zameldował się junior młodszy Olaf Piątkowski. Drugie lokaty wywalczyli: Siergej Lisnichenko na 1000 metrów (2:47,94 min.) i wspomniana Martyna Krawczyńska 400 metrów (60,35sek.).

Również w Białymstoku rozegrano Mistrzostwa Województwa, w których wzięła udział skromna reprezentacja KS Prefbet-Sonarol, ale za to obie osoby zwyciężyły uzyskując awanse na Mistrzostwa Polski. Damian Wołyniec rzucił oszczepem 700g- 50,22 m. a Beata Trzonkowska w rzucie dyskiem uzyskała 45,96 m.

Piaseczno to 5. memoriał Sławomira Rosłonia, w którym Wiktoria Grabowska zajęła drugą lokatę na 1500 metrów, a jej rezultat 4:40,50 to rekord życiowy, minimum na Mistrzostwa Polski juniorów młodszych oraz na ten moment najlepszy wynik w tej kategorii w Polsce. Bartosz Jurak na 400 metrów był trzeci (50,52 sek.), a Bartosz Rogiński też na 400 m, ale wśród juniorów młodszych przybiegł 4. z rekordem życiowym 52,96 sek.

Olga Ochal wracająca do biegania po przerwie macierzyńskiej  podczas 3. Memoriału Płk. Wiesława Kiryka w Oleśnicy zajęła 4. miejsce na 5000 metrów (17:28,62 min.).

Beata Trzonkowska w Mistrzostwach Warszawy zwyciężyła w rzucie dyskiem z wynikiem 46,38m.

- Obecnie zawodnicy z KS Prefbet-Sonarol mają prawo startu w 14. konkurencjach podczas Mistrzostw Polski, a osiągane wyniki pozwalają mieć nadzieję, że jeszcze zapewne ta liczba się powiększy – przekazuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec Prefbet-Sonarol.