Odszedł profesor Kazimierz Pieńkowski

  • 23.05.2022, 14:43
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Odszedł profesor Kazimierz Pieńkowski
Odszedł śp. Prof. Kazimierz Pieńkowski, założyciel i wieloletni rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Honorowy Obywatel Miasta Łomża. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 maja w Białymstoku.

Profesor Kazimierz Pieńkowski urodził się 3 września 1935 roku w miejscowości Mściwuje w gminie Mały Płock. Był wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym oraz rektorem Politechniki Białostockiej. Piastował także funkcje prezesa Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr, Fundacji Innowacyjnej Gospodarki oraz członka Sekcji Mechaniki Płynów Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk. W latach 2004 – 2009 był rektorem PWSIiP w Łomży. Za aktywność na polu badań naukowych został odznaczony w 1978 roku przez Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki. W 2018 r. podczas obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łomża.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe