VOŁOSI w Filharmonii Kameralnej w Łomży [VIDEO]

  • 24.05.2022, 15:37
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
VOŁOSI w Filharmonii Kameralnej w Łomży [VIDEO]
VOŁOSI – jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej wystąpi w Filharmonii Kameralnej w Łomży! W czwartek 26 maja o godzinie 18:30 w nowej sali koncertowej FKWL, Vołosi wystąpią razem z łomżyńskimi filharmonikami pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. W programie koncertu znajdą się pełne ekspresji i energii autorskie kompozycje zespołu. Bilety do nabycia na stronie internetowej filharmonii oraz w kasie FKWL na godzinę przed koncertem.

"VOŁOSI to jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej” powiedział o nich Gerald Seligman, Dyrektor Generalny WOMEX.

Historia zespołu VOŁOSI rozpoczęła się w 2010 roku, w którym skrzypek Krzysztof Lasoń i wiolonczelista Stanisław Lasoń spotkali niezwykle utalentowanych tradycyjnych artystów w samym sercu polskich Beskidów. Wraz z Janem Kaczmarzykiem, Zbigniewem Michałkiem i Robertem Waszutem stworzyli swój indywidualny styl, wymykający się tradycyjnym ramom: dynamiczny a zarazem bardzo wyrafinowany.

Wystąpili ponad 700 razy w 34 krajach świata. Zdobyli Grand Prix, Nagrodę Czesława Niemena, Burzę Braw i nagrodę dla najlepszego solisty na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2010, Grand Prix "Svetozar Stracina EBU Festival" za najlepszy utwór world music Europy 2011, Grand Prix "Czech Music Crossroads", 2016. Ich album z Felixem Lajko zajął 2. miejsce na liście przebojów World Music Charts Europe i 1. miejsce na Balkan World Music Chart oraz otrzymał tytuł płyty roku brytyjskiego miesięcznika „Songlines”.

 

 

Bilety można kupić pod linkiem:

https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/volosi-7326/38137

 

Więcej informacji o koncercie:

http://filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/najblizsze-koncerty/item/776-volosi.html

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe