Gminny Dzień Strażaka w Olszynach - [VIDEO]

  • 24.05.2022, 16:26 (aktualizacja 24.05.2022, 22:33)
  • Tylko dobre informacje
Gminny Dzień Strażaka w Olszynach - [VIDEO]
Gminny Dzień Strażaka fetowano w Olszynach. Uroczystości rozpoczęła msza w intencji strażaków w kościele parafii Trójcy Przenajświętszej celebrowana przez piątnickiego księdza dziekana Szczepana Dobeckiego, który przywołał postać świętego Floriana i modlił się za "sztafetę strażackich pokoleń" gminy Piątnica. Poczty sztandarowe i zaproszeni goście przemaszerowali po zakończeniu mszy na boisko szkoły podstawowej, gdzie wóz strażacki poświęcił proboszcz miejscowej parafii ksiądz Marek Natkowski. Gospodarzami spotkania byli wójt Artur Wierzbowski i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynach.

 

- To wspaniały dla nas dzień. Zmienia się wiele spraw związanych z ochotniczymi strażami pożarnymi, niezmienna jest jednak wasza służba drugiemu człowiekowi. Dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie, rzetelność, wierność tradycji. Etos strażaka powinien stanowić element obywatelskiego wychowania - mówił Artur Wierzbowski, wójt Piątnicy i szef gminnych struktur OSP.

Nie ma nic cenniejszego niż poczucie bezpieczeństwa, a zapewniają nam je między innymi strażacy ochotnicy. Medale, wyróżnienia i odznaczenia wręczali zasłużonym strażakom m. in. wiceminister rolnictwa Lech Antoni Kołakowski, poseł Kazimierz Gwiazdowski, wicemarszałek Marek Olbryś i radny Piotr Modzelewski, starosta Lech Marek Szabłowski, przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych OSP Zenon Białobrzeski i Adam Niebrzydowski,

Jednym z odznaczonych bohaterów uroczystości, że względu na Tatę Zenona był miejski komendant Państwowej straży pożarnej  w Łomży

Samorząd województwa  podlaskiego reprezentowali wicemarszałek Marek Olbryś, który przekazał dobre wiadomości strażakom Ziemi Łomżyńskiej o umowie  programowej urzędu marszałkowskiego z rządem RP .

- Miałem tu do przekazania bardzo dobre wiadomości dla strażaków ochotników, nie tylko z gminy Piątnica. W podpisanej przez nas niedawno umowie programowej  z rządem jest kwota 85 milionów euro na wspieranie OSP. W mojej ocenie to wspaniałe organizacje, które wraz z kołami gospodyń  pomagają samorządom i tworzą w lokalnych społecznościach nowe perspektywy rozwoju - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś, a do życzeń i gratulacji przekazanych w imieniu zarządu i sejmiku dołączył nowy strażacki wąż dla OSP w Olszynach. 

 

Gmina Piątnica należy do największych w województwie i ma wiele jednostek straży, które pełnią ważną rolę w systemie bezpieczeństwa na drogach krajowych i pozostałych, na Narwi, cennych terenach przyrodniczych. Dźwięk syreny strażackiej – głośny, donośny jest oznaką nadchodzącego ratunku. Tylko ten, który go potrzebował wie jak jest on ważny i oczekiwany. Za ten trud pracy strażaka, który wymaga szczególnych kompetencji i predyspozycji, dziękowano podczas gminnego dnia strażaka w Olszynach. Brać strażacka to ludzie, którzy należą do elity ratujących życie. Gmina Piątnica może poszczycić się właśnie takimi ludźmi, którzy w bezinteresowny sposób działają i pomagają na każde wezwanie w swoich oddziałach.

OSP w gminie Piątnica skupiają około 3 tysięcy druhów czynnych i emerytów. Do było bardzo dobre spotkanie, okazja do podsumowań, podziękowań i oczywiście nie zabrakło strażackiej grochówki.

 

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe