Ulica Marii Konopnickiej w Kolnie pięknieje - [VIDEO]

  • 25.05.2022, 14:32 (aktualizacja 25.05.2022, 15:00)
  • Tylko dobre informacje
Ulica Marii Konopnickiej w Kolnie pięknieje - [VIDEO]
Choć przebudowa drogi powiatowej położonej w centrum Kolna dobiegła końca, to nadal trwają prace związane z upiększeniem tej części miasta przy ulicy Konopnickiej. 125 nowych drzew już rośnie przy ulicach Konopnickiej i Sportowej w Kolnie. Nasadzenia to część prac związanych z modernizacją ulicy. Teraz jest ich więcej niż przed remontem ulicy Mari Konopnickiej.

 

- Myślę, że każdy z nas chce, żeby dookoła było jak najwięcej zieleni. Ale chcemy też mieć szerokie, równe drogi. Niestety nie zawsze można wyremontować drogę tak, żeby nie odbyło się to kosztem zieleni - mówił Tadeusz Klama, starosta kolneński.  - Dlatego kiedy już musimy wyciąć drzewa podczas inwestycji, staramy się po zakończeniu prac posadzić ich więcej niż wycięliśmy. Tak też było podczas modernizacji ulicy Konopnickiej - dodał starosta.

 

Przypomnijmy remont drogi powiatowej czyli ulicy Konopnickiej w Kolnie była to jedna z trudniejszych inwestycji drogowych w ciągu ostatnich lat i wymagała dobrej współpracy dwóch samorządów. Wszystko dlatego, że ulica leży na terenie miasta, ale jej zarządcą jest Powiat. Poza tym prace były prowadzone w terenie gęsto zabudowanym, a w drodze było wiele sieci, urządzeń i starych drzew. Drzewa posadzono na nowo i jest ich więcej. W odpowiedniej odległości od latarni ulicznych, od samej skrajni ulicy, od infrastruktury technicznej i od siebie nawzajem stanowią ponownie niezwykle wartościowy i bezpieczny element krajobrazu miasta.

- Realizując przebudowę drogi powiatowej, czyli ul. Marii Konopnickiej w Kolnie trzeba było wyciąć 114 drzew zlokalizowanych na tym odcinku drogi. Decyzją Burmistrza Kolna, PZD został zobowiązany do wykonania nasadzeń zastępczych w celu rekompensaty strat przyrodniczych wynikających z usunięcia drzew podczas prowadzenia inwestycji drogowej - powiedział Grzegorz Kulągowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie. - Zostały nasadzone drzewa z gatunku „Klon szczepiony kulisty”, przy ulicy Marii Konopnickiej 65 sztuk i przy ulicy Sportowej 60 drzew - dodał Grzegorz Kulągowski.

 

 

Ulica Marii Konopnickiej położona jest  w centralnej części miasta Kolno i stanowi ważny ciąg komunikacyjnym dla mieszkańców miasta i powiatu. Od dziesięcioleci nie była remontowana, teraz jest po gruntownej modernizacji. Przebudowa tej drogi zupełnie zmieniła wizerunek miasta. Pojawiła się na niej  ścieżka rowerowa, są piękne obustronne  chodniki, zabezpieczenia i przejścia.

Wszystkie prace były możliwe dzięki współpracy Powiatu Kolneńskiego z Miastem Kolno, bowiem samorządy “dogadały się” co do finansowania. Wymienione zostały wodociągi, kanalizacja sanitarna oraz dokonano rozszerzenia przekroju kanalizacji deszczowej.  Lokalni samorządowcy już planują kontynuację tej inwestycji. Wspólnie powiat, gmina i miasto Kolno planują remont drogi do miejscowości Górskie, by ścieżka rowerowa właśnie tam dobiegała. W perspektywie jest również tzw. ring na drogach powiatowych i częściowo na drodze gminnej i miejskiej co pozwoli na przygotowanie strefy rekreacyjnej w tej poza miejskiej części Kolna.

Przebudowa i modernizacja ulicy Konopnickiej kosztowała blisko siedem milionów złotych. Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, dotacji Miasta Kolno oraz środków pochodzących z budżetu Powiatu Kolneńskiego.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe