Być jak Iga Świątek czyli PIĄTUŚ CUP po raz ósmy w Łomży

  • 26.05.2022, 17:26 (aktualizacja 26.05.2022, 17:43)
  • Red
Być jak Iga Świątek czyli PIĄTUŚ CUP po raz ósmy w Łomży
Sukcesy Igi Świątek mają realny wpływ na popularyzację tenisa w Polsce. Odkąd polska tenisistka wygrywa i zdobywa kolejne tytuły, to rodzice zaczęli dostrzegać ten sport. Coraz częściej zdarza się również, że już najmłodsi oglądają mecze Polki. Od 28 maja 2022 roku w Łomży odbędą się zawody tenisa dla dziewcząt. Będzie to VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie PIĄTUŚ CUP. Zawody są największą imprezą tenisową w regionie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem zawodniczek z całej Polski. Przed nami 3 dni wielkich emocji i zaciętej rywalizacji na wysokim poziomie! 


Co roku, na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie PIĄTUŚ CUP, młode tenisistki – dziewczęta do lat 14, walczą o nagrody indywidualne oraz cenne punkty liczące się do klasyfikacji zawodniczek prowadzonej przez Polski Związek Tenisa. Rozgrywki prowadzone są systemem grupowym – zawodniczki grają w grupach „każdy z każdym” po sześć meczów w całym turnieju, dzięki czemu do ostatniej chwili nie wiadomo kto wygra, a emocje na korcie są niesamowite.
Turniej organizowany jest wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża. Sponsorem tytularnym jest OSM Piątnica, od lat wspierająca lokalne młodzieżowe organizacje sportowe oraz promująca zdrowy i aktywny tryb życia. Wsparcia inicjatywie udziela także Urząd Miasta Łomża.
PIĄTUŚ CUP to prawdziwe święto tej dyscypliny sportowej w Łomży. Warto wspomnieć, że w polskim tenisie kobiecym mamy kilka słynnych nazwisk. To wspaniałe zawodniczki, znane na całym świecie, które także zaczynały na tego typu turniejach. Są one dowodem na to, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest przede wszystkim ciężka praca. Uczestniczki PIĄTUŚ CUP są na początku swojej sportowej drogi, życzymy im więc wytrwałości, za którą przyjdą wymarzone sukcesy.

- Spółdzielnia Mleczarska Piątnica od lat wspiera młodzieżowy sport i młode talenty. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy być sponsorem tak ważnego wydarzenia. Trzymamy kciuki za wszystkie zawodniczki, a mieszkańców naszego regionu zapraszamy na korty – do śledzenia rozgrywek, kibicowania i przeżywania wielkich sportowych emocji – mówi Monika Jusińska-Zbiegniewska, dyrektor marketingu OSM Piątnica.

 

 

 

Informacje organizacyjne o wydarzeniu:
Data: 28-30 maja 2022r.
Oficjalne otwarcie turnieju: 28 maja (sobota), godz. 10.30.
Miejsce: Uczniowski Klub Sportowy Return przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży
ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe