Allegro ostrzega: przez te sms-y możesz stracić pieniądze

  • 27.05.2022, 08:47 (aktualizacja 27.05.2022, 14:14)
  • News4Media
Allegro ostrzega: przez te sms-y możesz stracić pieniądze iStock
Złodzieje wykorzystują program ratalny serwisu, żeby wyłudzić od jego użytkowników pieniądze. Jak odróżnić prawdziwe przypomnienie od oszustwa?

Platforma sprzedażowa Allegro od pewnego czasu oferuje swoim klientom korzystanie z limitu odnawialnego bez formalności. Użytkownicy mogą dokonywać zakupów z odroczoną płatnością lub na raty. Kiedy zbliża się termin zapłaty, na numer telefonu kupującego przesyłana jest automatyczna wiadomość z przypomnieniem. Oszuści wykorzystują ten proces i kierują do klientów Allegro własne, fałszywe przypomnienia. Chwila nieuwagi może zakończyć się wyczyszczeniem rachunku bankowego.

Jak nie dać się oszukać?

Allegro przypomina, że wiadomość z informacją o płatności przesyłana jest w trzech sytuacjach:

- 3 dni przed jej terminem,
- w dniu wymaganej spłaty,
- po przekroczeniu terminu płatności.

W prawdziwym sms-ie znajdziemy swoje imię, kwotę zaległości oraz wskazówkę, żeby dokonać płatności za pośrednictwem Allegro Pay. Jest w nich również link, który prowadzi do specjalnego panelu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/allegro-pay/.

Twórcy aplikacji wyjaśniają, że...:

„Fałszywe sms-y mogą być podobne do tych wysyłanych przez nas. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na link, który znajdziesz w wiadomości. Oszuści w swoich sms-ach mogą załączać odnośnik, który prowadzi do fałszywej bramki płatniczej. Nie otwieraj go, a w szczególności – nie przelewaj pieniędzy za jego pośrednictwem” – czytamy w komunikacie.

Serwis zaleca, aby wszelkich opłat dokonywać bezpośrednio z aplikacji, co pozwoli na stuprocentową pewność, że środki trafią na odpowiednie konto, a dane pozostaną bezpieczne.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe