Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski. Złoto ponownie wraca do Łomży. Pupek i Kozikowski po raz trzeci Mistrzami Polski [FOTO]

  • 08.06.2022, 11:20 (aktualizacja 08.06.2022, 11:25)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski. Złoto ponownie wraca do Łomży. Pupek…
Walka o pierwsze miejsce trwała do ostatniej konkurencji. Mimo zmęczenia i trudnych warunków pogodowych, deszczu i dość silnego wiatru, nie odpuścili. Adam Pupek i Piotr Kozikowski, czyli motoparalotniowy duet z Łomży, po całotygodniowej rywalizacji podczas XXIV Motoparalotniowych Mistrzostw Polski w Suwałkach do domu wrócił z tytułem Mistrzów Polski.

Między 30 maja a 5 czerwca na lotnisku w Suwałkach odbywały się XXIV Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski. W trakcie tygodniowych zmagań rozegrano 12 konkurencji klasycznych (tj. ekonomiczne, sprawnościowe czy nawigacyjne), które wyłoniły Mistrzów Polski w trzech klasach: PL1 (start na wózku jednoosobowym), PL2 (start na wózku w tandemie) oraz PF1 (start na nogach jednoosobowy).

Adam Pupek i Piotr Kozikowski startowali w klasie PL2. Pomimo, że pogoda ich nie rozpieszczała przelatali aż 12 konkurencji: 3 nawigacyjne, 3 ekonomiczne oraz 6 sprawnosciowych.

- Nasi rywale wyjątkowo dobrze przygotowali się do tych zawodow więc do ostatniej konkurencji walka była bardzo zacieta – przyznaje motoparalotniowy duet z Łomży.

Adam Pupek i Piotr Kozikowski w swej kategorii okazali się najlepsi. Ostatecznie pokonali załogę: Daniel Walkowiak i Michał Perkowski oraz załogę: Dariusz Brzostowicz i Mariusz Stępień zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzów Polski w klasie PL2. Jest to już trzeci mistrzowski tytuł motoparalotniowego duetu z Łomży. Adam i Piotr wcześniej wywalczyli tytuły te w Zielonej Górze (2019 i 2020 rok). W ubiegłym roku zdobyli także brązowy medal Motoparalotniowych Mistrzostw Polski w Krośnie. Łomżyniacy na swoim koncie mają również brązowy medal Mistrzostw Świata w Azji.

- Zmęczeni ale szczęśliwi wracamy z Suwałk. W tym roku nasz sprzęt FLYTECHNIK HKS 700E spisał się znakomicie, silnik nie zawiódł a nowy Dudek Paragliders BOSON udowodnił, że jest najlepszym i najszybszym skrzydłem tandemowym na świecie – mówią Adam Pupek i Piotr Kozikowski.

Wyniki XXIV Motoparalotniowych Mistrzostw Polski:

Klasa PL1
1. miejsce – Krzysztof Romicki
2. miejsce – Wojciech Panas
3. miejsce – Roman Reczek-Tracz

Klasa PL2
1. miejsce – załoga Adam Pupek i Piotr Kozikowski
2. miejsce – załoga Dariusz Brzostowicz i Mariusz Stępień
3. miejsce – załoga Daniel Walkowiak i Michał Perkowski

Klasa PF1
1. miejsce – Jacek Semkło
2. miejsce – Marcin Bernat
3. miejsce – Mateusz Gawenda

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe