Łomżyczka w kolorze brązu

  • 08.06.2022, 12:39 (aktualizacja 13.06.2022, 17:31)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyczka w kolorze brązu
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 3 czerwca w Sokółce rozegrano VI Mistrzostwa Podlasia w piłce nożnej dziewcząt w kategorii U8, nad którymi patronat sprawuje firma Tymbark. Łomżanki, dla których był to debiut meczowy po półrocznym treningu we własnym gronie, wróciły z brązowym medalem.

W grupie eliminacyjnej przegrały z późniejszym wicemistrzem - Włókniarzem Białystok 2:8 (1:4) Kijewska, Ciurzak - zespołem wyrównanym w każdej formacji, ogranym w turniejach różnej rangi, trenującym rok, i pokonały Czwórkę Zambrów 5:2 (2:2) Hojdeczko - 3, Kijewska - 2. W walce o finał uległy głównemu faworytowi, MOSiR-owi Łomża 2:8 (1:4) Kijewska - 2, drużynie, która mając w swoich szeregach Zofię Oleksy, dziewczynę z innej planety, która gdy tylko otrzymała piłkę, mknęła z nią jak rakieta zostawiając za sobą goniące ją rywalki, lub mijała niczym slalomistka chcące ją powstrzymać defensorki. Zdobyła 26 goli i została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw. O jej roli w drużynie świadczy fakt, że w meczu z Łomżyczką, gdy po starciu z bramkarką musiała zejść z murawy, łomżanki zdobyły obie bramki. W meczu o brąz Łomżyczka ponownie pokonała Czwórkę Zambrów 3:0 (3:0) Kijewska - 3.

Brązowe medalistki otrzymały ogromny puchar, który wzbogacił kolekcję Szkoły nr 10, medale, upominki rzeczowe oraz komplet strojów.

Drużyna wystąpiła w składzie: Zuzanna Ulatowska (SP-7), najlepsza bramkarka turnieju, otrzymała statuetkę i nagrodę rzeczową, Kornelia Baczewska, Oliwia Pyttel, Maja Rogińska, Natalia Kosińska, Marianna Ciurzak, Maja Kijewska (kapitan drużyny), Laura Hojdeczko, Blanka Tanajewska (wszystkie SP-10).

Warto przypomnieć, że Łomżyczka dwukrotne zdobyła mistrzostwo Podlasia w kategorii U-8 - w latach 2015 i 2016.

Podczas finału wojewódzkiego Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku z brązowym medalem w kategorii U10, wróciły dziewczęta z GKS Forty Piątnica. Dziewczęta wystąpiły w składzie:

Marta Zakrzewska

Ania Zakrzewska

Lena Kwiatkowska

Emilia Krajewska

Lena Gwiazdowska

Oliwia Białobrzewska

Maja Matuszewska

Trener dziewcząt z GKS Forty Piątnica jest Marcin Zabielski oraz Karolina Chaberek.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe