Policja pokazuje drastyczne nagranie. Dziecko wypadło z samochodu po zderzeniu z drzewem [WIDEO]

  • 13.06.2022, 11:50 (aktualizacja 14.06.2022, 13:37)
  • News4Media
Policja pokazuje drastyczne nagranie. Dziecko wypadło z samochodu po zderzeniu… policja
Bagatelizowanie roli fotelików dziecięcych może zakończyć się tragicznie. Tak było m.in. w Rożnowie, gdzie ford wjechał z drzewo. Na filmie widać, jak dziecko wypada przez szybę.

Policja udostępniła w sieci nagranie z kamery umieszczonej na jednej z posesji, która zarejestrowała groźnie wyglądający wypadek. Kobieta, prowadząc osobowego forda, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w drzewo. W wyniku uderzenia jej 2-letnia córka wypadła przez tylną szybę auta. Com prawda todarzenie miało miejsce w styczniu, ale teraz zostało udostępnione ponownie. I to nie bez powodu. 

Zbliżają się wakacje. Dlatego przypomnienie zasad przewożenia dzieci przyda się teraz każdemu kierowcy. Prezentowane nagranie to doskonały przykład, jak może zakończyć się lekkomyślne podejście do fotelików dziecięcych. Dziewczynka, choć siedziała w stosownym siedzisku, miała niezapięte pasy. Film do obejrzenia [NA TEJ  STRONIE].

Jak prawidłowo przewozić dzieci?

Według przepisów ujętych w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym należy uwzględnić te zasady:

1. Jeżeli dziecko nie ukończyło 12 roku życia, a jego wzrost nie przekroczył 150 cm, powinno podróżować w ochronnym foteliku. Jego warunki techniczne powinny odpowiadać wadze i wzrostowi młodego pasażera (zapis ten nie dotyczy jedynie sytuacji, w której malec przewożony jest taksówką osobową lub pojazdami służb ratunkowych).

2. Zakazane jest przewożenie dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu, jeżeli auto wyposażone jest w poduszkę powietrzną dla pasażera (w niektórych pojazdach istnieje możliwość jej wyłączenia).

3. Przewożenie na przednim siedzeniu dziecka poniżej 12 roku życia może odbywać się jedynie w przystosowanym do tego foteliku.

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe