Starty Lekkoatletów

W ostatnim czasie zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol startowali w kilku imprezach lekkoatletycznych w naszym kraju.

Pod względem ważności na pierwszy plan wysuwają się PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów rozegrane w pobliskich Suwałkach. Na tej imprezie najlepiej wypadła Beata Trzonkowska, która zajęła czwartą lokatę w pchnięciu kulą (13,40 m) oraz była szósta w rzucie dyskiem (45,91m). Ósmą lokatę w biegu na 1500 metrów wywalczyła Sandra Michalak, a jej wynik to 4:39,35 sek.

W Toruniu podczas 44 Memoriału im. Grzegorza Duneckiego zawodnik KS Prefbet-Sonarol Mateusz Niemczyk w biegu na 3000 metrów minął linię mety jako drugi z wynikiem 8:40,65 sek.

W Warszawie w dwóch oddzielnych imprezach udział wzięły dwie zawodniczki Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Najpierw w 8. Memoriale Zygmunta Szelesta w biegu na 800 metrów Anhelika Bondar była piąta z rekordem życiowym 2:11,88 sek. Następnie w Mitingu Warszawskim Irina Bobrovska na 100 metrów uzyskała wynik 12,54 sek. przy mocnym wietrze w twarz (-2.0) zajmując wśród juniorek i juniorek młodszych pierwsze miejsce, a ogólnie dało to jej piątą lokatę.

W Olsztynie podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym oraz minimum na Mistrzostwa Polski U20 uzyskała Julia Wawrzynowicz (400m-59,38sek.)

Okazale wypadł debiut Sandry Michalak w 32. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce-Masters. Zawodniczka Ks Prefbet-Sonarol w Toruniu została podwójną Mistrzynią Polski Masters na 1500 metrów (4;33,55sek.) oraz na 800 metrów (2:12.80sek).

W Garwolinie powracająca do startów po maratonie w Peru Iwona Bernardelli na zawodach pod nazwą: Avon kontra przemoc - Pobiegnij w Garwolinie zajęła trzecią lokatę na 10 km z czasem 35min. i 38 sekund.