Przedsiębiorcy podlascy z misją handlową w Londynie

  • 20.06.2022, 10:30 (aktualizacja 20.06.2022, 10:35)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Przedsiębiorcy podlascy z misją handlową w Londynie
Wymiana handlowa po brexicie, promocja polskich produktów czy ekspansja międzynarodowa. To tematy serii spotkań, jakie odbyli przedsiębiorcy z województwa podlaskiego w dniach 14-16 czerwca w ramach projektu promocji gospodarczej „Podlaskie – naturalna droga rozwoju”. Misji przewodził wicemarszałek Marek Olbryś.

We wtorek, 14 czerwca, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i podlascy przedsiębiorcy spotkali się w Ambasadzie RP w Londynie z zastępcą ambasadora Agnieszką Kowalską. Głównym tematem spotkania była polsko-brytyjska wymiana handlowa po brexicie oraz związane z tym szanse i zagrożenia dla firm z województwa podlaskiego.

Podlaskie Seminarium Biznesowe

W kolejnym dniu pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii odbyło się Podlaskie Seminarium Biznesowe, którego partnerem było Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Londynie. Seminarium otworzyli wicemarszałek Marek Olbryś i szef biura handlowego PAIH Rafał Owczarek, a poprowadził je dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Mariusz Dąbrowski.

– Sytuacja geopolityczna w Europie Wschodniej spowodowała, że regiony takie jak Podlaskie muszą zintensyfikować swoje działania w zachodniej części kontynentu. Z kolei Europa Zachodnia może odczuwać problemy na rynku żywności i surowców z powodu toczącej się wojny w Ukrainie. Oba te czynniki zbliżyły jeszcze bardziej Polskę i Wielką Brytanię. Nasze seminarium jest tego przykładem – mówił wicemarszałek Olbryś.

W seminarium biznesowym w Londynie prezentowały się następujące podmioty z sektora MŚP: Antique Parquets, Augustowska Miodosytnia, BioPlant Natura, Bisontes Group, Brand Distribution Group, Cukiernia Kinga, EkoAronia i PHZ Kasol. Po prezentacjach odbyły się spotkania B2B z firmami brytyjskimi i polonijnymi.

– Podmioty województwa podlaskiego są coraz lepiej przygotowane do ekspansji międzynarodowej. Urząd marszałkowski również dokonał dużego postępu w organizacji misji zagranicznych. Było to widać podczas pobytu w Londynie, który okazał się dużym sukcesem. Firmy nawiązały sporo nowych kontaktów biznesowych i poznały specyfikę rynku brytyjskiego – powiedział dyrektor Dąbrowski.

Specyfika rynku brytyjskiego

Natomiast w czwartek, 16 czerwca, podlaskie firmy spotkały się biurze PAIH w Londynie z influencerką polonijną Aleksandrą Fiddler oraz Tomaszem Dylem, dyrektorem agencji marketingowej GottaBe. Spotkanie dotyczyło skutecznej sprzedaży polskich produktów na rynku brytyjskim. Natomiast eksperci PAIH zaprezentowali potencjał importowy Wielkiej Brytanii i związane z tym szanse dla przedsiębiorstw z województwa podlaskiego.

– Coraz więcej mówi się o polskich produktach na Wyspach Brytyjskich, jednak największym problemem są opakowania, które często nie spełniają wymagań klientów. Od tego należy zacząć przygotowania do wejścia i ekspansji na rynek brytyjski – podkreślał dyrektor Dyl.

Jesienią 2022 roku planowane są kolejne misje gospodarcze, tym razem do krajów bałtyckich i Niemiec.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe