Kaczyński odszedł z rządu. Już wiadomo, kto go zastąpi

  • 21.06.2022, 09:06 (aktualizacja 21.06.2022, 09:08)
  • News4Media
Kaczyński odszedł z rządu. Już wiadomo, kto go zastąpi PiS / Twiiter Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński zrobił to, co zapowiadał. Szef PiS-u nie jest już członkiem rządu.

Jarosław Kaczyński na stanowisko wicepremiera i szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa został powołany 6 października 2020 roku. Niemal od razu mówił, że nie zamierza pracować w rządzie długo. Potem tę kwestię wypowiadał wielokrotnie, dodając przy tym, że gdy skończy kilka ważnych projektów, to odejdzie z rządu.

Terminów realizacji tej decyzji było już kilka. Teraz stało się to faktem.

– Nie jestem już w rządzie; premier Mateusz Morawiecki oraz – z tego co wiem – prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację – przytoczyła we wtorek rano słowa Jarosława Kaczyńskiego Polska Agencja Prasowa.

Były już członek rządu dodał, że teraz stanowisko wicepremiera przejmie Mariusz Błaszczak, szef MON.

Szef PiS pytany o ocenę swojej obecności w rządzie powiedział, że udało mu się wykonać plan, który sobie zakładał.

– Choć nie będę ukrywał, że w tym planie nie było wojny, choć był on przygotowywany na ewentualność wojny. Sądzę, że w tym czasie zapadły te najważniejsze decyzje odnoszące się do tego, by Polska uniknęła bardzo trudnego losu. Chcemy się na tyle zbroić, aby ewentualny atak na nasz kraj był całkowicie nieracjonalnym przedsięwzięciem – podkreślił Kaczyński.

Powtórzył, że teraz ma zamiar zająć się sprawami partyjnymi. Jak to określił, PiS ma „odzyskać werwę”. To mają być przygotowania do przyszłorocznych wyborów. Przypomnijmy, że w 2023 r. mają się odbyć wybory parlamentarne, a następnie samorządowe.

Rekonstrukcja?

To nie jedyna zmiana, do jakiej ma dojść w Radzie Ministrów. Jednak politycy PiS nie mówią o rekonstrukcji. Tłumaczą, że chodzi o pojedyncze modyfikacje składu rządu. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami ma zostać awansowany Zbigniew Hoffman, dotychczasowy sekretarz stanu i zastępca szefa KPRM, czyli Michała Dworczyka. Hoffman zostanie ministrem.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe