Katar 2022. Maciej Rybus nie zagra na mundialu. Przez sympatię do Rosji

  • 21.06.2022, 08:40 (aktualizacja 21.06.2022, 16:43)
  • News4Media
Katar 2022. Maciej Rybus nie zagra na mundialu. Przez sympatię do Rosji Roger Gorączniak Wikipedia
Jeden z czołowych piłkarzy polskiej reprezentacji przekreślił swój udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Maciej Rybus nie zostanie powołany do kadry.

„Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na Mistrzostwa Świata w Katarze” – tak brzmi zdawkowy komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Chodzi o Macieja Rybusa. To jeden ze stałych zawodników występujących w polskiej reprezentacji. Ale na mundial w Katarze nie pojedzie. Dlaczego?

Grający na pozycji obrońcy zawodnik występuje w rosyjskim klubie. Z rosyjską piłką 33-letni Rybus jest związany od 2012 roku (w sezonie 2016/2017 grał w Olympique Lyon). Najpierw występował w Tereku Grozny, następnie przeszedł do Lokomotiwu Moskwa. Rybus rozstał się z klubem po ataku Rosji na Ukrainę. W tym czasie wielu zachodnich sportowców wyjechało z Rosji. Rybus został i związał się z moskiewskim Spartakiem.

Na zawodnika spadła fala krytyki. To właśnie jest przyczyną tego, że Czesław Michniewicz, selekcjoner polskiej reprezentacji, skreślił Rybusa z listy piłkarzy na mundial.

Sam Rybus nie chciał się odnosić do sprawy wykluczenia go z kadry. – Nie chciałbym jeszcze komentować tego tematu – cytuje piłkarza Onet. 

To nie koniec tej opowieści, bo Dmitrij Swiszczow, deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej, chce przyznania Polakowi rosyjskiego obywatelstwa.

„Rybus gra w Rosji od kilku lat i postanowił zostać w naszym kraju w trudnych czasach. Ma żonę Rosjankę, mówi w naszym języku. To wszystko zasługuje na szacunek. Możemy udzielić mu wsparcia w uzyskaniu rosyjskiego obywatelstwa. Jeśli zechce, będzie przez nas wspierany w całym procesie” – wyjaśnił.

[removed][removed]

Dodajmy, że zawodnik nie jest z Rosją związany jedynie zawodowo. Jego żona Lana jest Rosjanką. Para pobrała się w 2018 roku w Osetii Północnej. Rok później odbył się ich drugi ślub, tym razem w Łowiczu. Mają dwóch synów.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe