IV liga dla Śniadowa

  • 21.06.2022, 16:44
  • Tylko dobre informacje
IV liga dla Śniadowa UMWP
Zawodnicy Klubu Sportowego Śniadowo mocnym akcentem przypieczętowali awans do piłkarskiej IV ligi. Wygrali z Puszczą Hajnówka 5:3 i zakończyli rozgrywki podlaskiej klasy okręgowej sezonu 2021/2022 na pierwszym miejscu. Kibicował im wicemarszałek Marek Olbryś, który w imieniu samorządu województwa przekazał władzom klubu symboliczny czek o wartości 60 tys. zł. W podzięce otrzymał statuetkę oraz koszulkę i szalik w zielono-czerwonych barwach klubu.

 

– Piłkarskim kibicem jestem od zawsze i z przyjemnością oglądam ten mecz na bardzo dobrym poziomie. Śniadowo ma bardzo dobrą drużynę. Jako zarząd województwa staramy się wspierać te lokalne „kopalnie talentów” sportowych, jakimi są kluby w nawet niewielkich miejscowościach i niższych ligach. Widzę po liczbie i zaangażowaniu kibiców w Śniadowie, jak jest to ważne – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

KS Śniadowo jest obok ŁKS Łomża jedynym klubem w powiecie łomżyńskim, który występuje w regionalnych rozgrywkach ligowych.  

– Piękny sukces klubu, który w przyszłym roku ma jubileusz 20-lecia – mówił Lech Marek Szabłowski, starosta łomżyński.

Rafał Pstrągowski, wójt Gminy Śniadowo zaznaczył, że mieszkańcy licznie gromadzą się na meczach.

– Jest to atrakcyjny sposób spędzania czasu. To także promocja naszej gminy. Trenujemy dzieciaki i młodzież, staramy się bazować na własnych zawodnikach i z gmin sąsiednich. Jesteśmy wdzięczni i bardzo się cieszymy ze wsparcia władz województwa. Marzenia się spełniają – mówił.

Mecz (10 of 10).jpg

Roczny budżet klubu to blisko 200 tys. zł. Fundament tworzy wsparcie samorządu gminy i województwa (łącznie 130 tys. zł). Wymagania organizacyjne w IV lidze są jednak większe niż w okręgowej.  

– Sportowo jesteśmy przygotowani. Mierzyliśmy się z czwartoligowcami z naszego regionu i wcale nie byliśmy na straconej pozycji. Większe są wymogi infrastrukturalne - szatnie, ławki rezerwowych... Jesteśmy w stanie to zrobić i warunkowo uzyskać licencję. Wsparcie z urzędu marszałkowskiego całkowicie zmieniło naszą sytuację – zaznaczył Zenon Czenstkowski, prezes KS Śniadowo.

W upalne popołudnie na boisku w Śniadowie piłkarzom nie zabrakło chęci do gry, a kibicom do dopingowania. Po zwycięskim finale wystrzeliły korki szampanów bezalkoholowych i posypało się konfetti. Piłkarze oddali kibicom meczowe koszulki, wraz z gośćmi odtańczyli taniec zwycięstwa. Wicemarszałek Marek Olbryś wręczył czek i otrzymał klubowe podarunki wraz z podziękowaniami i brawami widzów.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe