Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski bez votum zaufania i absolutorium

  • 22.06.2022, 16:23 (aktualizacja 22.06.2022, 16:28)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski bez votum zaufania i absolutorium
Nie udzieleniem absolutorium prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu z tytułu wykonania budżetu miasta za 2021 roku zakończyła się sesja absolutoryjna. Przeciw było 8 radnych, za było 9 radnych, natomiast 6 wstrzymało się od głosu. Radni odrzucili także uchwałę ws. udzielenia prezydentowi votum zaufania. Przeciw było 9 radnych, 5 wstrzymało się od głosu, natomiast za było 8 radnych.

Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli miejskiej rady nad działałnością jego zarządcy. Poprzez absolutorium organ stanowiący, czyli miejscy radni, dokonują analizy działalności finansowej organu kontrolowanego (wykonawczego) – prezydenta. Absolutorium można także określić jako swoistego rodzaju akt akceptacji działań związanych z funkcjonowaniem konkretnego podmiotu.

Takiego aktu akceptacji dla działań prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego nie wyrazili radni podczas LVII sesji Rady Miejskiej Łomży. Przeciw było 8 radnych (radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości, z wyjątkiem radnego Wiesława Grzymały, który wstrzymał się od głosu oraz Klub Przyjaznej Łomży z wyjątkiem radnego Wojciecha Michalaka, który również wstrzymał się od głosu), 6 wstrzymało się od głosu (Samorządowy Klub Obywatelski oraz dwóch wcześniej wymienionych radnych). Za głosowało 9 radnych (Klub Radnych Mariusza Chrzanowskiego).

Radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, głosujący przeciw udzieleniu prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu absolutorium, swoją decyzję tłumaczyli m.in. nieumiejętnym prowadzeniem polityki śmieciowej, podnoszeniem podatków: śmieciowego, gruntowego i od nieruchomości oraz ogólnym zadłużeniem miasta.

Radni odrzucili także uchwałę ws. udzielenia prezydentowi votum zaufania. Przeciw było 9 radnych, 5 wstrzymało się od głosu, natomiast za było 8 radnych.

Do wyniku głosowania nad udzieleniem absolutorium odniósł się podczas sesji prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Wynik pokazuje, że w tym przypadku wygrała polityka, a tak jak państwo widzicie, jest dyscyplina partyjna, czy to zarówno radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość, czy też dyscyplina partyjna radnych Koalicji Obywatelskiej, no i z pewne rzeczy ciężko przeskoczyć – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe